HP 500 Linux dağıtımı önerir misiniz?

mstf2121

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar 2003'den kalma bilgisayar var.
Bu bilgisayar Windows XP kurulu fakat ben XP değil Linux kullanmak istiyorum.
Sistemim: HP 500 (Pavilion falan değil sadece HP 500 eğer PC'yi bulamadıysanız linki: HP 500 Notebook PC | HP® Müşteri Desteği)
İşlemci: DxDiag'de "Intel Pentium m Processor 1.73GHz" olarak gözüküyor RAM miktarı ise 512 MB.

Konumuza dönecek olursak 3 adet Linux dağıtımı baktım fakat PC'ye uyumlu değiller(Xubuntu, Lubuntu, Linux Lite)
Xubuntu'ya göre işlemci pae özelliğini desteklemiyor(wikipedia'da yazıyor)
Lubuntu'ya göre RAM yetmiyor Linux Lite'a göre yine RAM yetmiyor.

Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux için @illedelinux hocamızın İlledelinux dağıtımı bunun gibi eski sistemler için tasarlandı. Bosta 100 kusur megabayt ram kullanıyor.

Öncelikle @illedelinux hocamızın dağıtımının hikayesini duymuştum ve bir gün denemek aklımda vardı zaten sisteme illedelinux kuracaktım fakat sistem özelliklerinden dolayı size sormak istedim sizde çoğunluk olarak illedelinux önerdiniz ve bende size uyarak illedelinux kuracağım cevaplarınız için teşekkürler.

Öncelikle @illedelinux hocamızın dağıtımının hikayesini duymuştum ve bir gün denemek aklımda vardı. Zaten sisteme İlledelinux kuracaktım. Fakat sistem özelliklerinden dolayı size sormak istedim. Sizde çoğunluk olarak İlledelinux önerdiniz ve bende size uyarak İlledelinux kuracağım. Cevaplarınız için teşekkürler.

Hocam sitem gereksinimleri bazen pek tutmuyor. Mesela benim laptop Debian'ın sitesine göre kaldırmıyor. Ama arkada Komorebi, Chrome, MS Teams açık ve KDE kurulu. Sorunsuz, takılmadan çalışıyor.

Bu da demek oluyor ki, denemeden pek bilemeyiz.

Hocam sitem gereksinimleri bazen pek tutmuyor. Mesela benim laptop Debian'ın sitesine göre kaldırmıyor. Ama arkada komorebi, Chrome, MS teams açık ve kde kurulu. Sorunsuz, takılmadan çalışıyor.

Bu da demek oluyor ki, denemeden pek bilemeyiz.

Doğru diyorsunuz, gerçekten denemeden bilemeyiz. Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.
@illedelinux hocam dağıtımınızı kurarken bilgisayar uyku modunda kaldı ve açılmadı bende restart attım ama Wi-Fi girme kısmında şifreyi giriyorum geri atıyor fakat yeniden başlatana kadar böyle bir sorun yoktu Wi-Fi giremediği için paketler falanda kuramıyorum.
tamam hallettim cevaplar için teşekkürler

Son düzenleme:

Geri
Yukarı