HP 611835-001'de SSD için hangi SATA portu kullanılmalı?

Onu nasıl ayarlarız? Bilgisayar da çok geç açılıyor.
BİOS'tan kontrol edin. Bulamazsanız ekran görüntüsü paylaşın. Galiba o anakartta ekran görüntüsü alma özelliği yok, telefon ile odaklayıp çekebilirsiniz.

Sitesinde SATA desteğiyle ilgili bir şey bulamadım :( 1155 sokette üst seviye anakartlar harici SATA III bulunmuyor diye biliyorum. Girişleri tek tek deneyin veya hız testiyle anlamaya çalışın isterseniz.

Sitesinde SATA desteğiyle ilgili bir şey bulamadım :( 1155 sokette üst seviye anakartlar harici SATA III bulunmuyor diye biliyorum. Girişleri tek tek deneyin veya hız testiyle anlamaya çalışın isterseniz.
B75 ve H67 çipseti bilmeyen bir nesil yetişiyor be albayım...

Ürünü bura'ya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. HP Compaq 8200 Elite anakartıdır kendileri.
Sata 3-6 GB/S desteği vardır.

Varsayım olarak yorum yapmazsak çözüme daha kolay yoldan ulaşmaya yardımcı oluruz. :)

Alıntıdır: H67 B3 çipsete göre tasarlanmış bir özellik açıklaması:
  1. SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5 ve RAID 10 desteği

* SATA 6Gb/s ve SATA 3Gb/s bağlantı noktaları bir arada kullanılarak RAID yapıldığında, RAID performansı, sisteme bağlanan donanımlara bağlı olarak farklılaşabilir.
  2. 2 x SATA 6Gb/s bağlantı noktası (SATA3_0, SATA3_1), 2 adet SATA 6Gb/s sürücüsünün bağlanmasına olanak sağlar
  3. 4 x SATA 3Gb/s bağlantı noktası (SATA2_2~SATA2_5), 4 adet SATA 3Gb/s sürücüsünün bağlanmasına olanak sağlar

Son düzenleme:
B75 ve H67 çipseti bilmeyen bir nesil yetişiyor be albayım...

Ürünü bura'ya tıklayarak kontrol edebilirsiniz. HP Compaq 8200 Elite anakartıdır kendileri.
Sata 3-6 GB/S desteği vardır.

Varsayım olarak yorum yapmazsak çözüme daha kolay yoldan ulaşmaya yardımcı oluruz. :)

Alıntıdır: H67 B3 çipsete göre tasarlanmış bir özellik açıklaması:
  1. SATA RAID 0, RAID 1, RAID 5 ve RAID 10 desteği

* SATA 6Gb/s ve SATA 3Gb/s bağlantı noktaları bir arada kullanılarak RAID yapıldığında, RAID performansı, sisteme bağlanan donanımlara bağlı olarak farklılaşabilir.
  2. 2 x SATA 6Gb/s bağlantı noktası (SATA3_0, SATA3_1), 2 adet SATA 6Gb/s sürücüsünün bağlanmasına olanak sağlar
  3. 4 x SATA 3Gb/s bağlantı noktası (SATA2_2~SATA2_5), 4 adet SATA 3Gb/s sürücüsünün bağlanmasına olanak sağlar
Hocam ben bios ayarlarına girdim SATA 3.0 Gbps ve 1.5 GBps vardı. Neden öyle? Sonra default ayarlar yaptım. SSD aldım gelince takıp denicem. Dediğiniz gibi gerek orijinal sitesinde olsun gerek uygulamalar ile SATA 6 desteklediği gözüküyor. Gelince denicez..

Geri
Yukarı