HP 6460b El Capitan Bootable Yapma Sorunu

Hz.futureorkun

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, elimdeki HP 6460B model cihaza sorunsuz 10.11.4 kurdum. Fakat Clover ile EFI bölümü oluşturamadım. Rehber: [Guide] Install 10.11 on HP EliteBook/ProBook/others with Clover UEFI

Bahsettiği gibi Windows boot kısmına nasıl ulaşabilirim. Clover Configurator ile açılan EFI kısmı herhangi bir diske bağlı değil sanırım Windows'un boot kısmını açıyor. Fakat rehberde bootable yapma ile ilgili kısmı uygulayamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Birde sesi aktif edemedim. HP Probook.pkg ile kurulum hata verdi. Clover F4 ile DSDT hatası veriyor. Sanırım DSDT düzenlemem gerekli. Yardımcı olabilir misiniz? Ekte sistem logum mevcuttur.

Log: http://www.filedropper.com/hp6460b

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumu Win yanınamı yaptın? Terminal içinde "diskutil list" yazıp çıkan sonucu paylaş.

Terminal içinde "diskutil list" yazıp çıkan sonucu paylaş.

4 gündür cezalıydım. Boot sorununu bir şekilde aştım. Fakat ethernet ve sesi bir türlü aktif edemedim. Nasıl yapabilirim. Dsdt dosyasını nasıl kolaylıkla editlerim.

Montezuma üstad herşeyi kurdum. Fakat ses barı artırmakla ve azaltmakla değişmiyor. Dsdt sorununu da çözemedim. Ne yapabilirim. Ddst.dsl 207 tane error verdi.

Sistemin UEFI desteği olmadığından kendim Windows 10 yanına 500 Mb Fat32 EFI bölüntüsü yaparak bootable yapabildim. Fakat bun seferde sistem araçları tam çalışmıyor. Belirttiğim gibi VoodOhda 2.8.7.pkg ile kurduğum ses barı çalışmıyor. HwMonitor ilk kurulumda tüm sistem elemanlarını gösterirken, bootable yaptıktan sonra sadece harddiski görüyor. Ethernet, batarya göstergesi, firewire çalışmaktadır. Ekran parlaklığı için hangi dsdt yamalarını yapmam gereklidir. Rehabman'ın Hp Probook sistemler için yaptığı yamalarda 4x30, 4x40 gibi modeller mevcuttur. Hp Probook 6460b için hangi yamaları kullanmalıyım. Belirttiğim yamaları uygulamama rağmen error sorunları çözülmedi.

Verdiğiniz distroyu da denedim. Fakat El Capitan için hata veriyor. Önce Mac sonra da Windows mu kurmalıyım.

UEFI ile windows dual bot yapmak oldukça kolay. Ancak bazı dikkat edilmesi gereken hususlar var:
UEFI mod Windows Dual Bot için.
  • İlk olarak Disk Utility kullanarak Windows için bir alan yaratın.
  • Bu alanı oluştururken sakın bunu format seçeneklerinden format yapmayın. Bölüntü alanı ayarlayın ve direk olarak bölüntü oluştur kısmına gidin.
  • Windows installer’ ı UEFI modda boot edin.
  • Wİndows kurulumdan sonra Clover boot kaybedebilirsiniz Zira Windows Aktif boot olarak kendisini ayarlıyor. Ancak bunu düzletmek oldukça basit.
  • Clover kurtarmak için kolay yol:
    • EFI/Microsoft/Boot/ bölüntüsü içindeki bootmgfw.efi dosyasını bootmgfw-orig.efi olarak yeniden adlandırın.
      NOT: Wİndows güncelleme aldığında bootmgfw.efi dosyası güncellenmiş kodlarla yeniden oluşturabilir. Bu durumda boot tekrar düzeltmek için:
    • EFI/Microsoft/Boot içindeki bootmgfw-orig.efi silin.
    • EFI/Microsoft/Boot içindeki bootmgfw.efi dosyasını bootmgfw-orig.efi olarak yeniden adlandırın.

Önce Mac sonra Windows kurarsan Dual boot sıkıntısı yaşamazsın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı