HP 8860 kasaya kule tipi soğutucu uyar mı?

WandaaMaximoff

Decapat
Daha fazla  
İşlemci 94 dereceleri görüyor. Kule tipi soğutucu al stok fan ile bu sıcaklık normal dediler. Lakin işlemcim, kasam ve anakartla uyumlu mu ya da nelere dikkat edeceğim bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz? (HP hazır kasa almıştım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı büyütmediğin sürece pek bir faydası olmaz. Kasa çok küçük. Örnek olsun diye söylüyorum, hacim olarak benim kasamın %30' u o kasa. Sirkülasyon olmaz onda. 1200 civarına uyacak kasalar var. Anakartı değiştirmene gerek yok.
Hocam dediğinizi anlamadım ama benim bildiğim şey, anakart ve psu kasaya özel tasarım. O yüzden yeni kasa alırken bu parçaları yeniden alman lazım dediler. Eğer öyle bir şey yoksa hemen yeni kasaya geçerim. İnşallah sizin dediğiniz gibi gerek yoktur. Nereden öğrenebilirim ?

Hocam dediğinizi anlamadım ama benim bildiğim şey, anakart ve psu kasaya özel tasarım. O yüzden yeni kasa alırken bu parçaları yeniden alman lazım dediler. Eğer öyle bir şey yoksa hemen yeni kasaya geçerim. İnşallah sizin dediğiniz gibi gerek yoktur. Nereden öğrenebilirim ?
Ona bakmak lazım. Hazır sistem de olsa belirli standartlara göre üretiliyor bu parçalar, kafasına göre parça üretmez tedarikçiler.

Anakart micro atx olarak gözüküyor. Yanlış bilmiyorsam atx kasalar, micro atx anakartlara da uyuyor.

Kasaya özel tasarım derken sığsın diye kasaya özel yapmışlardır, o kasaya psu, anakart sığarsa normal atx kasaya zaten sığar. Vidaları da uyar :)
Ama yine de boyutlardan emin olup konuşmakta fayda var. Yanlış yönlendirmiş olmayayım.

Son düzenleme:
Laptoplarda garanti süresince bakımı ücretsiz yapılıyor aslında, kasada da marka olduğu için yapılması gerek ama sorup öğrenin. Tabi ücretsiz yapıyorlarsa bile ne kadar sürede yapıyorlar o da önemli. 15-20 gün sürecekse hiç bilgisayarsız kalmaya değmez, kendiniz de yapabilirsiniz zaten bu işlemi.

Buna cevap alamadım. @WandaaMaximoff
Yan paneli açınca bir değişiklik olmadı. Garanti için aradığımda hafta sonu hizmet vermiyorlar. Tek çarem kasayı değiştirmek gibi kalıyor. Bana kasa önerilerinizi atabilir misiiniz hocam? Kasayı falan değiştirince inşallah düzelir çünkü düzelmesse boşu boşuna masraf yapmış olurum.

Yan paneli açınca bir değişiklik olmadı. Garanti için aradığımda hafta sonu hizmet vermiyorlar. Tek çarem kasayı değiştirmek gibi kalıyor. Bana kasa önerilerinizi atabilir misiiniz hocam? Kasayı falan değiştirince inşallah düzelir çünkü düzelmesse boşu boşuna masraf yapmış olurum.
Yan paneli açınca sıcaklıklar düşmediyse sorun kasada değil; macun bitmiş veya fan yerinden oynamış olabilir. Çünkü yan paneli açınca, havadar bi kasa ile eş değer oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı