@SunSet Hocam birde windows usb ile temiz kurulum yapmıştım.Sistem açıldığında windows update ile otomatik 2015 ekran kartı sürücüleri güncellenmişti. Şöyle bir şey geldi aklıma acaba ben udd ile sürücüleri temiz kurulum ile kursam bile arkaplanda 2015 sürücüleri otomatik yükleniyor ve sistemin kafası mı karışıyor? Çünkü bu donma sorunu olduğu zaman en son kurduğum sürücüyü kaldırmak zorunda kalıyordum. Kaldırdıktan sonra 2015 sürücüleri direk yüklenmiş oluyor du? Umarım anlatabilmişimdir

DDU rehberini izleyin o şekilde kaldırınca arkadan eski sürücüleri yüklememesi gereklidir. Sosyalde rehberi bulunmaktadır. Eğer yine aynı sorun yaşıyorsanız Windows eski sürücüleri kursun üzerine HP sürücüsünü kurun sorun olmayacaktır.

@SunSet Vermiş olduğunuz linkten temiz kurulum yaptım. Lakin önceki sefer ne olduysa aynısı oldu. Şu an 1 saniye ara ile sürekli donuyor bilgisayar.
R4 açık kaldıkça R5'i kullanamıyor o dizüstüler. Zamanında HP marka laptop almıştı arkadaş r5 m330 vardı ordan hatırlıyorum. Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakırsın. Ekran kartı sürümü olarak 22.19.180.513 şunu kurmanız lazım onu bulun bir şekilde. Sonra da AMD sitesine girip 17.7 Radeon yazılımını kurun sorununuz çözülür.
Eki Görüntüle 396137
Şu ss'i daha demin arkadaş attı hala R5'i birincil olarak atayamamış. Şahsen ben de yapamamıştım zamanında. Eğer benim yazdıklarım olmazsa daha fazla yapabileceğim bir şey yok umarım farklı bir arkadaş sorununuzu çözer.
@Uton 17.7.1 radeon sürümünü mi indirmeliyim?

Son düzenleme:
Sürücüleri DDU ile kaldır attığım bağlantıda ki sürücüyü yükle iş bitsin. İsim olarak aramıyorsun. Eğer AMD işlemci kullanıyorsan APU sürücüsünü kuracaksın harici ekran kartını kurmana gerek yok canım kardeşim. Yapamadıysa Windows 10 1903 sürümüne geç verdiğim bağlantıdaki kurup güncelleme yapın direk Windows 10 üzerinden yüklemeyin bazen güncelleme ile sorun olabiliyor.

Verdiğim bağlantıda sürücü kurulmuyor ise o cihaz kronik sorunludur. Uğraşmaya değmez. Satın gitsin. Acer vardı o da aynı idi güncel sürücü kurulmuyordu bunlarla mı uğraşacağım dedim iade ettim. Lenovo kullanıyorum rahatlıkla güncel sürücüleri kurabiliyorum.
Usta yalnız bir şeye değinmek istiyorum izahı doğru APU için verdiğin yerdekini yüklemek daha mantıklı fakat

https://www.amd.com/en/support/grap...s/amd-radeon-r5-300-series/amd-radeon-r5-m330

Burda da aynı dosya belirtilmiş şahsi görüşüm.Bu dosya kilobaytına kadar aynı,versiyonu aynı gözüküyor. Acaba eski gözüyle bakıp aynı sürücüleri mi ekliyorlar pek anlayamadım.Ama nedense 2 dosyanın da aynı kapıya çıkardığını düşünüyorum.İnşallah yanılıyorumdur.

Sorunu çözebildiniz mi? Ben 3 yıldır çözemedim 2-3 defa servise yolladım çözüm bulamadım halen arıyorum cihazın garantisi bitti. Komik olansa şimdi hpyi aradığımda daha önceki servislerin bilgisini göremeyiz cihazınızın garantisi bitmiş isterseniz 1200tl ye yeni ekran kartıyla değiştirebiliriz diyorlar :D

Sorunu çözebildiniz mi? Ben 3 yıldır çözemedim 2-3 defa servise yolladım çözüm bulamadım halen arıyorum cihazın garantisi bitti. Komik olansa şimdi hpyi aradığımda daha önceki servislerin bilgisini göremeyiz cihazınızın garantisi bitmiş isterseniz 1200tl ye yeni ekran kartıyla değiştirebiliriz diyorlar :D
Malesef çözümü yok. Yeni sistem toplayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı