HP BA-009NT için stabil işletim sistemi önerisi

Muhammet Kasım

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, HP BA-009NT model laptopum var. Özellikleri A8-7410 işlemci, 8 GB RAM, AMD R7 M440 ekran kartı, 240 GB SSD. Orijinal Windows 10 lisanı ile gelen bu laptop Windows 10'da hiç stabil çalışmıyor. Windows 7 ve 8.1 ile de denedim ve şu ana kadar en stabil 8.1'de çalıştığını gördüm ancak 8.1'de ise ekran kartıma güncel driverları kuramıyorum (Radeon 17 sürümünden sonrası yok). CS:GO'yu düşük ayarlarda takılmadan oynayabiliyorum normalde ama bir türlü işletim sistemini ayarlayamadığım için droplar yaşıyorum. Bu özelliklerde hangi işletim sistemini ve o işletim sisteminin hangi sürümünü kullanmamı tavsiye edersiniz? Artık her ay format atmaktan yoruldum. Bilgisayar hiçbir hata vermesin, şu özelliklerde çalıştırabildiğim oyunlarda sorun yaşamayayım, bilgisayarım normal kullanımda kasmasın artık. Belki aynı laptopu kullanmış olan arkadaşlar olmuştur, onlar nasıl bir çözüm buldu onu da merak ediyorum, cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Bence Windows 8.1 Pro denemelisiniz. Ekran kartı konusuna gelirsek en günceli değil en stabil olanı tercih etmelisiniz. En güncel sürücüleri kullanmak pek sağlıklı değil. Bir sorun yaşadığınızda güncellersiniz.

Bence Windows 8.1 Pro denemelisiniz. Ekran kartı konusuna gelirsek en günceli değil en stabil olanı tercih etmelisiniz. En güncel sürücüleri kullanmak pek sağlıklı değil. Bir sorun yaşadığınızda güncellersiniz.

Win 8.1 Pro denedim gerçekten stabil ancak driverda zaten güncelleme şansım yok, onun haricinde en stabil sürümü nasıl bulabilirim?

En stabil çalışan sürücü genellikle en güncelden bir kaç önceki sürümler olur. En stabil aslında sizin hiç sorun yaşamadığınız sürücüdür. Bir tanesini deneyin ve sorun yaşamazsanız kullanın. Eğer sorun yaşarsanız ondan bir sonrakini kullanırsınız. Örneğin 1.17.5 en günceli olsun siz 1.17.1 deneyin.

Geri
Yukarı