Baba mesleği ticaret mi üniversite okumak mı?

iyi kötü babanın olduğu şehirde bir üniversite bölümü oku bitir. bitirince babanın yanında takılırsın ama insanın her zaman bir b planı olmalı üniversitede okuduğun bölümü de b planı olarak düşünürsün benden abi tavsiyesi gibi düşün

İyi kötü babanın olduğu şehirde bir üniversite bölümü oku bitir. Bitirince babanın yanında takılırsın ama insanın her zaman bir b planı olmalı üniversitede okuduğun bölümü de b planı olarak düşünürsün benden abi tavsiyesi gibi düşün.

Kötü bölüm okuyunca nasıl bir b planı olacak mesela Sakarya'da yaşıyorum işletme okusam bunun b planı nedir?

Kötü bölüm okuyunca nasıl bir b planı olacak mesela Sakarya'da yaşıyorum işletme okusam bunun b planı nedir?

Derslerim kötü okusam mı çalışsam mı diye sormuşsun. Oku diyen herkese de karşı çıkmışsın. Diploma işime yaramaz diyorsan belki dersine giren bir hocanın söylediği bir söz sana büyük katkılar sağlayacak. Babanın kurduğu işi büyütmek mi istersin yoksa gelen geliyor fazlasına gerek yok mu dersin.

Derslerim kötü okusam mı çalışsam mı diye sormuşsun. Oku diyen herkese de karşı çıkmışsın. Diploma işime yaramaz diyorsan belki dersine giren bir hocanın söylediği bir söz sana büyük katkılar sağlayacak. Babanın kurduğu işi büyütmek mi istersin yoksa gelen geliyor fazlasına gerek yok mu dersin.

Karşı çıkmadım benim fikrim böyle acaba fikrim değişir mi diye sordum şu anlık fikrim değişmedi yani işletme okursam dükkana daha mı faydalı olurum ne gibi katkıları olur bunu bilmediğimden soruyorum.

Babamın dükkanı var ticaret yapıyor maaşını tabii ki bilmiyorum ama gözlemlediğime göre iyi kazanıyor. Şu an 12. sınıf öğrencisiyim derslerim kötü 250k'ya belki girerim sayısalda şu an onların beklentisi bende okuyacağım yönünde ama ben içten içe baba mesleği istiyorum sizce hangisi?
Üniversite okuyunca başka birilerinin babasının işçisi olacaksın. O yüzden eğer ailenin durumu iyiyse üniversite okuyup babanın mesleğini yapmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı