HP BIOS sürümünü düşürmeye izin vermiyor

WukuWukong

Decapat
Daha fazla  
RAM
2x8 GB, 3200 MHz, 22 CL
İşlemci
İntel i5 1135G7 4.2 GHz
Merhaba, benim bilgisayarım BIOS sürümünü 2022 yılı içerisindeyken çıkmış en son sürüm olan F. 26 sürümüne güncellediğimden beridir 240 FPS aldığım oyunda bile 30 FPS'leri görüyor. 2 kere servise gitti bir şey yok dendi, termal macun yeni (Arctic MX-6) ve bilgisayar temiz. Batarya, fan değişti ve servis işlemcide sorun olmadığını söyledi. ThrottleStop uygulamasında, bazen oyun açık değilken bile bilgisayar pl 1 limitine takılıyor. Hiçbir ayar bu sorunu düzeltmedi. Şu an BIOS sürümüm F. 33 ve ben bunu F. 25 sürümüne düşüreceğim ancak ne BIOS kurtarma modu (flash bellek ile) ne de normal güncelleme yöntemi işe yaramıyor. Bunu aşmanın bir yolu var mıdır? HP yardımcı olmuyor, kendileride bilmiyorlar. PL 1 limitine takılmasının normal olmadığını anlatmaya çalışıyorum ve normal kullanımda bile olduğunu söylüyorum "ama sen stres testi yapıyorsun tabii olur" diyorlar. Not: Garanti dışı bırakacak bir yöntem varsa sorun yok, zaten garantisi bitti.
Modeli:
HP 14S-DQ2006NT

Servise gönderdiğinizde BIOS sürüm düşürülmesi talebiniz varmıydı?
Var ise servis kendisi de mi yapamadı diycem ama mantıksız olur. Servisin yapabiliyor olması lazım.

Servise gönderdiğinizde BIOS sürüm düşürülmesi talebiniz varmıydı?
Var ise servis kendisi de mi yapamadı diycem ama mantıksız olur. Servisin yapabiliyor olması lazım.
Bios sürümünün düşürülmesini talep etmedim. Araştırdım, zaten yapmıyorlarmış ve tavsiye etmiyorlarmış. Sanırım tek çözüm iyi bir bilgisayarcıya gidip Bios'u yeniden yazdırmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı