HP CB008NT laptopda performans düşüşü

SerkanV

Decapat
Daha fazla  
Merhaba.

HP CB008NT modeline sahip cihazım var. Cihazda 1050 ekran kartı, i7-7700 işlemci, 16 GB RAM, 1 TB HDD bulunuyor.

Ancak cihazın genel çalışma performansı olması gerekenden çok yavaş çalışıyor. HDD kesinlikle darboğaza takılıyor. Bir çok işlemde HDD %100 çalışıyor.

Oyunlarda ise inanılmaz performans düşük çalışıyor. CS:GO dahi 15-20 FPS ile çalışıyor.

CS:GO'nun açılma süresi, servera bağlanma süreleri dahi inanılmaz yavaş. 70 Mbit internet 6ms ping ile basit eğlence grubuna bağlanmam 1 dk dan uzun sürüyor. Diğer evimdeki masaüstü bilgisayarımda 50 Mbit bağlantı ile bu süre 10 saniye civarlarında geziyor.

Cihaz kısaca her şeyi özelliklerinin çok çok altında yapıyor ve buna bir mantıklı açıklama bulamıyorum.

Cihaza temiz kurulum yapıldı.

Temiz kurulum sonrası driverlar güncel olarak cihaza kuruldu.

Ekran kartı 65 derece bandında ısınıyor.

Cihaz genel ısınma performansından emin değilim. Bana sanki biraz yüksek geldi.

Daha fazla ne yapabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Cihaz; HP Pavilion Power - 15-cb008nt Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

HP CB008NT modeline sahip cihazım var. Cihazda 1050 ekran kartı, i7-7700 işlemci, 16 GB RAM, 1 TB HDD bulunuyor.

Ancak cihazın genel çalışma performansı olması gerekenden çok yavaş çalışıyor. HDD kesinlikle darboğaza takılıyor. Bir çok işlemde HDD %100 çalışıyor.

Oyunlarda ise inanılmaz performans düşük çalışıyor. CS:GO dahi 15-20 FPS ile çalışıyor.

CS:GO'nun açılma süresi, servera bağlanma süreleri dahi inanılmaz yavaş. 70 Mbit internet 6ms ping ile basit eğlence grubuna bağlanmam 1 dk dan uzun sürüyor. Diğer evimdeki masaüstü bilgisayarımda 50 Mbit bağlantı ile bu süre 10 saniye civarlarında geziyor.

Cihaz kısaca her şeyi özelliklerinin çok çok altında yapıyor ve buna bir mantıklı açıklama bulamıyorum.

Cihaza temiz kurulum yapıldı.

Temiz kurulum sonrası driverlar güncel olarak cihaza kuruldu.

Ekran kartı 65 derece bandında ısınıyor.

Cihaz genel ısınma performansından emin değilim. Bana sanki biraz yüksek geldi.

Daha fazla ne yapabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Cihaz; HP Pavilion Power - 15-cb008nt Ürün Özellikleri | HP® Müşteri Desteği

Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Oyunlar NVIDIA ekran kartı ile çalıştırmiyor olabilir. Lütfen bu videodaki işlemleri uygulayın.
Oyunlar NVIDIA ekran kartı ile çalıştırmiyor olabilir. Lütfen bu videodaki işlemleri uygulayın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Selam

Önerin için teşekkürler. Kontrol ettiğimde CS GO GTX1050 üzerinde çalışıyor.

Sorunu hala çözebilmiş değilim.

Başka çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.
Merhaba,

Cihazdaki FPS sorunu hala devam ediyor. Cihaza Sandisk M2 SSD takviyesi yaptım ve HDD kullanımından kaynaklı yavaşlamalar giderildi.

Ancak FPS sorunu hala devam ediyor. Önerisi olan var mı neler yapabilirim. Artık aklıma hiçbirşey gelmiyor.
Merhaba,

Cihazdaki FPS sorunu hala devam ediyor. Cihaza Sandisk M2 SSD takviyesi yaptım ve HDD kullanımından kaynaklı yavaşlamalar giderildi.

Ancak FPS sorunu hala devam ediyor. Önerisi olan var mı neler yapabilirim. Artık aklıma hiçbirşey gelmiyor.

Dosya Ekleri

• csgo.png
    csgo.png
    8,9 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:

Geri
Yukarı