HP Compac 6000 Laptop belirli aralıklarla hantal çalışıyor

METİN6644

Zeptopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 1 saatte bir döngü halinde 10-15 dakika süre ile aşırı derecede yavaşlıyor. kasadaki hard disk ışığı genelde sürekli yanar konumuna geliyor. bu esnada örneğin bir ekran görüntüsü almak için nerdeyse 10 saniye bekliyorum (normalde 1-2 saniye sürmekte). bu durum 10-15 dakika sürmekte daha sonra 1 saat normal çalışıp tekrar aynı döngüye girmekte. Söz konusu durum esnasında bilgisayarımı kapattığımda ekran, klavye, Fareden sistem aktivitesi gidiyor ama kasa kapanmıyor, Power ışığı takılı kalıyor. bilgisayarı kapatmaya zorlatıp kapatmak zorunda kalıyorum. Yakındaki bir bilgisayar teknik servisine götürdüm donanım sorunu var mı diye bir şey bulamadılar. Format ile belki düzelir dedim ama format attırdım.
Sorun devam etmekte.

Ekran görüntüsü 2024-02-28 195652.png

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD sorunu olabilir, başlıkta laptop yazılmış ama bu masaüstü PC, HDD'yi test et hocam hem bad sector hem benchmark testi yaparsın sorun HDD ise uygun fiyatlı bir SSD ile sorun çözülür. Bu arada Compaq az bilinen bir marka ama gerçekten çok kaliteli cihazlar üretti zamanında, bende Compaq i3 1. nesil işlemcili laptop var kenarda durmuş SSD ile hızlandırdım halen taş gibi.

HDD sorunu olabilir, başlıkta laptop yazılmış ama bu masaüstü PC, HDD'yi test et hocam hem bad sector hem benchmark testi yaparsın sorun HDD ise uygun fiyatlı bir SSD ile sorun çözülür. Bu arada Compaq az bilinen bir marka ama gerçekten çok kaliteli cihazlar üretti zamanında, bende Compaq i3 1. nesil işlemcili laptop var kenarda durmuş SSD ile hızlandırdım halen taş gibi.

En son bir teknik servise götürdüm onlarda HDD'den şüphelenmişlerdi ama HDD sağlıklıymış.

Başlığa gelince Technopat başlığımı beyenmedi otomatik değişti.

En son bir teknik servise götürdüm onlarda HDD'den şüphelenmişlerdi ama HDD sağlıklıymış.

Başlığa gelince Technopat başlığımı beyenmedi otomatik değişti.

Yine de cevabın için teşekkürler...

HDD benchmark testi yap hocam, bende de 2006 yılından kalma 7200 RPM Hitachi HDD vardû sağlık %100 görünüyordu ama aşırı yavaş çalışıyordu bunun gibi bir durum.

Bende SSD disk ve normal hard disk var. Sorunu SSD takılı iken yaşadım yeniden kendim format attım ama SSD diske değil normal sabit hard diskime attım. Şu an bir sıkıntı yok gibi, beni hard disk sorunu olabilir diye yönlendirdiğin için teşekkür ederim.

En son bir bilgisayarcıya götürmüştüm onlar hard diskte sorun yok dediler, ah ah.

Çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende SSD disk ve normal hard disk var. Sorunu SSD takılı iken yaşadım yeniden kendim format attım ama SSD diske değil normal sabit hard diskime attım. Şu an bir sıkıntı yok gibi, beni hard disk sorunu olabilir diye yönlendirdiğin için teşekkür ederim.

En son bir bilgisayarcıya götürmüştüm onlar hard diskte sorun yok dediler, ah ah.

SSD diske göre başlangıçta biraz hantal çalışıyor ama 1 saatte bir kökten sistemin çekilmez hale gelmesinden iyidir. Müsait bir zamanda yeni bir SSD alıp takayım.

Geri
Yukarı