HP Compaq NX6310 laptop 4 GB RAM destekler mi?

mhhopan

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde HP Compaq NX6310 laptop var. İçindeki 32 Bit T2400 işlemciyi 64 Bit T7400 ile değiştirdim ve içindeki stabil olan Windows 8.1'i Windows 10 64 Bit ile değiştirdim. Bilgisayarı internet ve ofis amaçlı kullandığımdan 2 GB RAM aynı anda tarayıcı ve ofis açınca yetersiz geliyor. Onun dışında garip bir şekilde çok rahat bir şekilde çalışıyor. Anakart i945GM ve anakartın PDF (ekte) yazılardan anladığım kadarıyla 4 GB desteklese de 1+1+1+1 şeklinde destekliyor. Ben şu an 1+1 şeklinde kullanıyorum. İki tane 2 GB daha alırsam bilgisayar bunu okuyup çalıştırabilir mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-10-09-15-20-52-604_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_2022-10-09-15-20-52-604_com.google.android.apps.docs.jpg
    105,9 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde HP Compaq NX6310 laptop var. İçindeki 32 Bit T2400 işlemciyi 64 Bit T7400 ile değiştirdim ve içindeki stabil olan Windows 8.1'i Windows 10 64 Bit ile değiştirdim. Bilgisayarı internet ve ofis amaçlı kullandığımdan 2 GB RAM aynı anda tarayıcı ve ofis açınca yetersiz geliyor. Onun dışında garip bir şekilde çok rahat bir şekilde çalışıyor. Anakart i945GM ve anakartın PDF (ekte) yazılardan anladığım kadarıyla 4 GB desteklese de 1+1+1+1 şeklinde destekliyor. Ben şu an 1+1 şeklinde kullanıyorum. İki tane 2 GB daha alırsam bilgisayar bunu okuyup çalıştırabilir mi?

Anakartın RAM slotu kaç gb destekliyorsa o kadar RAM koyabilirsin. Bir slot 1gb destekliyorsa 2 gb koyamazsın.

Başlat'a gir CMD yaz ve yönetici olarak çalıştır. Sonrasında şu komutu yaz:
wmic memphysical get maxcapacity,memoryDevices

Orada kaç gb ve kaç MHz desteklediğini tam olarak görebilirsiniz.

Başlat'a gir CMD yaz ve yönetici olarak çalıştır. Sonrasında şu komutu yaz:
Wmic memphysical get maxcapacity, memorydevices.

Orada kaç GB ve kaç MHz desteklediğini tam olarak görebilirsiniz.

Anladığım kadarıyla 2 GB destekliyor değil mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8,3 KB · Görüntüleme: 32

Yeni konular

Geri
Yukarı