HP Desktop 460-P2XX anakarta işlemci önerisi

Bütçe
2000-2500 TL

Qea1337

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Anakart
HP Desktop 460-P2XX
Arkadaşlar merhaba ben yeni bir işlemci almayı düşünüyorum şu anki işlemcim i5-7400T fakat yetersiz geliyor. Şu anki kullandığım anakartım HP desktop 460-P2xx bilgili olanlar Ryzen 5 5500 veya 3600X gibi işlemcileri destekliyor mu? Desteklemiyorsa eğer o 2000- 2500 TL fiyatlarında destekleyen işlemci bilenler yazabilir mi şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba ben yeni bir işlemci almayı düşünüyorum şu anki işlemcim i5-7400t fakat yetersiz geliyor. Şu anki kullandığım anakartım HP desktop 460-P2xx bilgili olanlar Ryzen 5 5500 veya 3600X gibi işlemcileri destekliyor mu? Desteklemiyorsa eğer o 2000- 2500 TL fiyatlarında destekleyen işlemci bilenler yazabilir mi şimdiden teşekkürler.

Sizin işlemci ve anakart Intel bu sebeple Ryzen yani AMD işlemci takamazsınız.
Ancak anakart işlemci ve RAM değişikliği gerekir bunun içinde bu bütçe az gelir.

Mevcut işlemci değiştirilebilir belki Intel bir muadili ile.

Peki Intel işlemci önerir misiniz o fiyatlar da performansı iyi olan.

Yalnızca Intel işlemci tercih edebilirsiniz.

O zaman bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz performansı iyi olan bir Intel işlemci biliyor musunuz?

Aslında 2000 TL fiyatlarında güzel bir Intel işlemci ve 300 TL fiyatlarında bir 8 GB RAM almayı düşünüyorum yardımcı olursanız iyi olur.

Sizin işlemci ve anakart Intel bu sebeple Ryzen yani AMD işlemci takamazsınız.
Ancak anakart işlemci ve RAM değişikliği gerekir bunun içinde bu bütçe az gelir.

Mevcut işlemci değiştirilebilir belki Intel bir muadili ile.
O zaman bildiğiniz ve tavsiye edebileceğiniz performansı iyi olan bir Intel işlemci biliyor musunuz?

Aslında 2000 TL fiyatlarında güzel bir Intel işlemci ve 300 TL fiyatlarında bir 8 GB RAM almayı düşünüyorum yardımcı olursanız iyi olur.

Son düzenleme:
Peki Intel işlemci önerir misiniz o fiyatlar da performansı iyi olan.

Senin anakartta şöyle bir sorun var her ne kadar 1151 soket olsa da sadece 6 ve 7 nesil işlemcileri destekler.
Yani daha yüksek 1151 soket işlemcileri desteklemeyecektir.
Bu sebeple en iyi i7 7700 takabilirsin.
Bir de HP'nin notebooklarında OEM kilidi var işlemci değiştirmeye pek izin vermeyen bir BIOS kilidi bu durum masaüstündede var mı bilmiyorum araştırmadan almanızı önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı