HP DV6 1229et Mavericks Kurulumu Sorunu

Masaüstü için mi soruyorsunuz Laptop için mi ?
Masaüstü : Anakart Adı Intel Buffalo Creek DG33BU

Onboard : Realtek ALC888/1200 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2] PCI

Everest ile baktım bunlar yazıyor. Laptopa bakamıyorum şuanda.

Masaüstü için sormuştum. MultiBeast içindeki ALC888 olan iki ses dosyasını denediniz mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü için sormuştum. MultiBeast içindeki ALC888 olan iki ses dosyasını denediniz mi?

Evet denedim ses ayarlarında göründü ama ses gelmiyor.

- - - Güncellendi - - -

Transmac adlı program ile Windows ortamında AppleIntelHD YE ait bütün kextleri silin, belki bu şekilde kurulum ekranına ulaşabilirsiniz. Araştırdığım kadarıyla ekran kartınıza ait Mavericks için kext yazılmamış tek bir kext var o da işinize yarar mı bilmiyorum. Tabi kext mobility için değil yinede deneye bilirsiniz.
ATI Radeon HD 550v/4650(1002_9480) OSX 10.9 Mavericks - OSx86.net Hackintosh

Hocam masaüstünü görsem herşeyi denerim de göremiyorum :D Transmac ile silme işlemi nasıl yapılır onu tam bilmiyorum.

- - - Güncellendi - - -

Transmac ile dediğiniz işlemi yaptım tekrar boot ettim elmada kaldı ilerlemedi.

Kod denediniz mi? Ses için ise voodoo 2.8.4 deneyebilirsiniz. AMD5000 kextinide silin.

Son düzenleyen: Moderatör:
iAtkos ML2 Transmac ile USB belleğe yazılamıyor.

Yok ben sanal makina üstünden yazdırdım zaten hazır. içinde söylenilen dosyaları bulamadım sadece iatkos ml2 de ama mavericks te vardı sildim. Belki iatkos ml2'den daha önce silinmiş olabilir.Emin değilim ama bu AHCI olayı yüzünden olmuyor benim laptop. Bios mod ile ilgili bir site buldum çat-pat ingilizcemle yazdım bişeyler. Dosyayı da koydum modlasınlar diye ama o site de ölmüş kimseye uzun zamandır cevap yazmıyorlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı