Çözüldü HP DV6 Harici Ekran Kartını Kullanma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berk

Hectopat
Crysis 3 betayı indirdim fakat oyunu açmaya çalıştıgımda şu eroru alıyorum You need a DX11 capable GPU to play Crysis 3 MP Open Beta"

Konuda verilmiş olan linki ard arda tıklayıp setup yaptım fakat hiçbir şey değişmedi. Black box'daki bilgi kısımlarında da DirctX sisteminde artık 11.0 yazıyor. Sanırsam bu 3 linki başarıyla yüklemişim ama bi sorun var hala. Korkum ekran kartının uyumsuz olması.

Bilgisayar yenı sayılır.

• 8 GB RAM
  • 2 GB Radeon Graphics ekran kartı
  • Intel i7 işlemci
  • Intel HD graphics family
  • Windows7 home premium 64 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını 2 GB yazdığına göre sağlam bi kazık yemişsin. GPU-Z ile bak bakalım kartının modeli nedir? Bir de Casper mı aldın?

Öncelikle ilginiz için teşekkürler fakat bilgisayar Casper değil. HP DV6 model bir bilgisayar eminim. 2048 MB Radeon Graphics fakat şu anda bir kez daha bakıyorum sizin söylediğiniz programla.

Programdaki Bilgiler :

RADEON(TM) HD 7690M XT
Memory tipe: GDDR5
Memory size: 2048 MB

O programda daha birçok bilgi var fakat şimdilik bunları yazdım, gerisinin ne olduğunu da tam bilmiyorum açıkçası. Bilgiler tam olarak böyle, umarım sorun çözülür.

Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki çok teşekkürler Recep bey hemen kuracağım. Sonucu da bildiririm.

Kötü bi haberim var, kurdum fakat yine aynı uyarıyı aldım. Team'den bağlanacak birisi varsa yardımcı olmak için çok iyi olur. Teşekkürler.

DX IN ozelliklerine baktığım zaman 9 ve 10 var fakat 11 i göremiyorum sanırım su anda yuklu değil bu dx 11 aslında yukledim defalarca fakat goremiyorum özellikler kısmında ...

Evet şimdi görüntü bağdaştırıcılarından baktım hem intel hd hem de radeon graphics var. Fakat oyunlarda hangisi aktif bilmiyorum. Belkide problem burdadır. Bunu nasıl ayarlıyabilirim hangisini kullanmam doğru ve nasıl yapabilirima caba ?

Biraz daha araştırıp baktım directX tanı aracına geçerli sürüm 11 ve ekran kısmına baktıgımdaysa Intel hd graphics var. Sanırsam bunun radeon olması gerekli...

Çözüm nedir acaba.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Öncelikle teşekkürler fakat yine aynı eror yine aynı eror... Artık bu kadar uğraştıktan sonra vazgeçmekte istemiyorum cunku gercekten 2 gundur bununla ugrasıyorum. Fakat bunu kurdum olmadı ama benım Intel'i değilde Radeon'u seçmem gerekmiyor mu aktif ekran kartı olarak. Su anda DX11 için intel ayarında onun radeon olması geeerekmez mi. Sanırım sorun burda...

Oyunu originden indirdim beta olarak acaba bozuk mu?

Team' den gelmek isteyen olursa sevinirim artık çözülsün şu problemm :/

Şimdiden teşekkürler...

İki ekran kartından bir tanesini devre dışı bırakmayı denediğim zaman ekran sanki oyun öncesiymiş gibi büyüyor etkinleştirince eski haline dönüyor sanırım uyumlu çalışıyorlar...

Peki çok teşekkürler. Birazcık daha uğraşıyım sonra olmazsa ID 0ve pass'i buradan yazarım. Özel mesaj gondermeye yetkim yok bildiğim kadarıyla...

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar öncelikle yardımcı olan herkese çok teşekkürler. Sorunu hallettim. Crysis 3'ü şu anda beta olarak oynayabiliyorum... HP'nin sitesinde model aratıp BIOS upgrade yaptıktan sonra bilgisayar açılırken ESC'ye basıp ordan graphics'i Fixed olarak seçip kaydettim ve daha sonra oyunu çalıştırdığımda giriyor. Ayrıca başlattan dxdiag diye aratıp açtıgımızda DirectX bilgi merkezini ordada artık ekran olarak intel değil radeon var...

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı