HP Elite 7000 MT sistem ekran kartı yükseltme

Tekrar merhaba,

Öncelikle bilgilendirici mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Geçen hafta yeterli teknik desteği de alamayınca olmaz bu iş diye düşünüyordum ama sizin de cevaplarınızdan olabilir gibi görünüyor. O sebeple bayramdan sonra bir de Itopya ile görüşeceğim bu konuda. Dediğiniz gibi sonrasını düşünerek (kısa vadede döviz izin verirse :) ) şimdilik PSU ve ekran kartı güncellemesi düşünüyorum. Akabinde kasa, işlemci, anakart, ram değişikliğine gideceğim. Şimdilik fiyat/performans sistemlerin parçalarını inceliyorum.

PSU olarak Corsair markasından geliştirilebilir olması açısından modüler bir ürün almayı düşünmekteyim. İncelemelere baktım gold sertifikalı ürünleri var. Tabii ki toplanacak sisteme bağlı bir durum ama yine sonrası düşünülerek alınacaksa en az kaç wattlık bir PSU düşünülmeli ? Sonrasında üzerinde İ7 8700 işlemcili bir sistem toplamayı düşündüğümden 550 watt - 650 watt arasında kaçlık bir model tercih edilmeli ?
Yeni seriler çıktıkça kullandıkları güç limiti düşmekte. Yani 550-650 Watt yeterli olacaktır 80+ sertifikası olmasına dikkat edin sadece. Eğer bütçeniz el verirse 650 Watt olanı alın derim daha sağlıklı daha kararlı olur.

Yeni seriler çıktıkça kullandıkları güç limiti düşmekte. Yani 550-650 Watt yeterli olacaktır 80+ sertifikası olmasına dikkat edin sadece. Eğer bütçeniz el verirse 650 Watt olanı alın derim daha sağlıklı daha kararlı olur.

Tekrar merhaba,

Ekran kartı için verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler, kısa bir sorum daha olacak. Sistem bilgilerim konuşmanın başında vardı (P55 PCH Chipsetli İ5 750 takılı. Anakart MS-7613 VER:1.0") Micro tower bir kasa içinde sistem, bu sistemi mini-ıtx bir kasa içerisine sığdırabilir miyim ? Baktığım birkaç kasa var ancak sistemde kullanılan anakart bu kasa içerisinde kullanılabilinir mi ? amacım microtower boyutlarını küçültmek ve küp bir kasa yaparak sonrasında multimedya sistemi olarak belkide tv altında kullanmak bu sistemi.
Bu chipsette anakart değişikliğine gidemiyorum, en azından pazarda bulamadım. 1050Tİ ve en azından 450 wattlık bir psu kullanabileceğim bir mini-ıtx kasa tavsiyeniz var mıdır ?

Eğer ekran kartını çift fanlı falan alcaksanız çok zor anakartı vs sığdırsanız bile ekran kartı sığmayacaktır. Low Profil ekran kartı bakmanız lazım. Yanlız hepsini yaptığınız takdirde işin içine birde OC girerse ısınma sorunu olacaktır. Kule tipi soğutmalarda sığmayabilir. Bu yüzden kasa tercihi araştırın boyutları yazmakta. Elinizdekilerin boyutlarına göre karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Eğer ekran kartını çift fanlı falan alcaksanız çok zor anakartı vs sığdırsanız bile ekran kartı sığmayacaktır. Low Profil ekran kartı bakmanız lazım. Yanlız hepsini yaptığınız takdirde işin içine birde OC girerse ısınma sorunu olacaktır. Kule tipi soğutmalarda sığmayabilir. Bu yüzden kasa tercihi araştırın boyutları yazmakta. Elinizdekilerin boyutlarına göre karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

Merhaba,

Birkaç model belirlemiştim;

Sharkoon Shark Zone C101x 120 Fanlı 2xUSB 3.0 Mini-ITX Fiyatı

Cooler Master Elite 130 Mini-ITX Kasa (RC-130-KKN1) Fiyatı

SilverStone Sugo Serisi SG13B-Q USB3.0 Siyah Küp Kasa Fiyatı

TV altı düşündüğüm için başta bu tip htpclere bakıyordum ancak mevcut kasayı dahi bunlara sığdırmak zor gibi,

Silverstone Milo Serisi ML05B HTPC Siyah Kasa (SST-ML05B) Fiyatı

SilverStone Sugo Serisi SG13B Waffle Desenli USB3.0 Siyah Fiyatı

Kusura bakmayın sistemi tanıdığınız için sürekli size soruyorum ama mümkünse bir sorum daha olacak. üstteki bulduğum kasalara ek olarak bir de mevcutta sistemde takılı olan intel P55 PCH Chipsetli İ5 750 yi kullanabileceğim bir mini-ıtx boyutta mainboard bilginiz var mıdır ? geçerli soket üzerinden arattığımda Türkiye pazarında veya 2.el bir mainboardda bulamadım.

Son düzenleme:
Eğer P55 anakart varsa PSU yükseltmesi sonrası OC yapıp GTX 1050 Ti kullanılabilir. Daha üstünü besleyeceğini düşünmüyorum fakat aliexpress üzerinden x3440 alıp aynı şekilde OC yapıp veya yapmayıp GTX 1050 Ti takıp kullanabilirsiniz fiyatı da dolar kuru yüzünden 100 lira civarlarında. Hp Elite 7100 MT vardı bende H57 çipset anakart ve i5 650 vardı. Bir miktar darboğaz yapıyordu GTX 1050 Ti ile uzun bir süre kullandım. Daha sonra x3440 aldım şimdi rahat bir şekilde çalışıyor ve OC yapamıyorum o şekilde bile yetiyor gayet güçlü bir işlemci.

bendede elite 7100 modeli var ve anakartım h57 xeon 3440 çalısırmı acaba

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı