HP Elitedesk 800 G1 GTX 1050 Ti uyumu

Drejali

Centipat
Merhabalar. Sizlerin bir konuda yardımına ihtiyacım var. Durumu şöyle özetleyeyim. HP elitedesk 800 G1 - SFF - Core i5 4570 3.2 GHz -320W bilgisayırım var. Bilgisayar konusunda çok bir bilgim olmadığı için ben bu bilgisayarda oyun oynamak için Palit 1050 Ti ekran kartı aldım. Ekran kartını takmaya çalışırken güç kaynağı için anakartımda ekstra pin çıkışı olmadığını farkedip kasayı bilgisayarcıya götürdüm.

Bilgisayarcı kasayı açtığında PSU değişmez bu anakartlarda sadece 12 pin var 24 pin yok dedi, bana güç girişi olmayan bir ekran kartı vereyim aynı özelliklerde onunla rahat oynarsın diyerek GT 730 ekran kartı ile takas yaptı. Tabi bu işlerden anlamadığım için burada hafiften bir kazıklandığımı sonradan fark ettim.

GT 730 ile hiçbir problemim yok oynuyorum ama malumunuz FPS 20-50 arası oyundan oyuna değişiyor. 2 gün önce Vatan Bilgisayar'dan MSI aeron 1050 Ti aldım, çünkü firma ekran kartı için 300Watt'da çalışır diyor resmi sitesinde. (Benimki 320W) ekran kartını taktığımda monitörde görüntü gelmedi, ama kasa çalıştı. Ben güç yetersizliğini anlayıp ertesi gün Vatan Bilgisayar gittim ve durumu izah ettim. Kontrolleri sonucunda PSU gücü yetmediği için ekran kartını iade aldılar, bu anakarta uygun PSU bulamayacağımı, 12'den 24'e çoğaltıcılarında bu anakartı desteklemediğini söylediler.

İşin açığı hem anakart hem ekran kartı hep PSU için bütçem yok, PSU+ekran kartı alabiliyorum sadece. Tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum. Biraz uzun oldu zamanınızı aldığım için özür dilerim. Şimdiden teşekkürler.

anakart.png

anakart.png

Son düzenleyen: Moderatör:
GT 730'la GTX 1050 Ti mı takasladınız? Kusura bakmayın ama baya baya kazıklanmışsınız. PSU bulabilseydiniz uyumlu bir şekilde sorunsuz bir biçimde uyacaktı. Anakartınızdan dolayı PSU bulamıyorsunuz PSU bulamadığızdan dolayı ekran kartını çalıştıramıyorsunuz. En mantıklısı bütçe arttırıp anakart, ekran kartı ve PSU değiştirmek.

GT 730'la GTX 1050 Ti mı takasladınız? Kusura bakmayın ama bayağı bayağı kazıklanmışsınız. PSU bulabilseydiniz uyumlu bir şekilde sorunsuz bir biçimde uyacaktı. Anakartınızdan dolayı PSU bulamıyorsunuz PSU bulamadığızdan dolayı ekran kartını çalıştıramıyorsunuz. En mantıklısı bütçe arttırıp anakart, ekran kartı ve PSU değiştirmek.

Haklısınız, maalesef bu işlere biraz uzak olunca ve bilgisayarcı da ikisi de 4 GB abi aynı zaten deyince güvendim, ekran kartını sadece GB bazlı düşünüyordum... Bu Anakarta uyumlu PSU nasıl bulamıyorum aklım bunu almıyor?

GTX 980 Ti tavsiye ederim.
PSU olarak tavsiye ederim. Corsair 750W CX750M CP-9020061-EU Güç Kaynağı

Hocam ben anakart almaya bütçem yok diyorum, siz 7 bin TL ekran kartı tavsiye ediyorsunuz:)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı