HP G-62 Termal Shutdown Occurret Hatası

BossProof

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle hayırlı forumlar dilerim.

Benim cihazım HP G62-b37ET i5 Dizüstü Bilgisayar cihazıma termal macun sürmeme rağmen cihazımda hiç bir değişme yok .Pek ısınmasa bile grafiği düşük oyun oynadığımda bile kapanıyor. 2 adet soğutucu kullanıyorum hatta ısınmasın diye :) Bu forumda buna benzer bi konu daha gördüm ama o bana yardımcı olmadı. Biosu güncelledim, termal macun aldım hatta format dahi attım düzelme yok. Buna ne yapabilirim ? Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Bir de şöyle bir sıkıntı var HP'nin sitesinden ekran kartı driveri indirirken AMD'nin ekran kartını yükledi aygıtlarda göründü. Fakat inteli de indirdim yükledim ama aygıtlarda inteli görmedi. Aynı cihazdan bir arkadaşımda var onda inteli falan görüyor. Bu konuda da yardımcı olursanız çok sevinirim. Aceba termal shutdown hatasını bu yüzden alabilir miyim?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    69,9 KB · Görüntüleme: 194
Son düzenleyen: Moderatör:
Usb portlarına sıkışmış toz veya metal bir parça veya temas var ise bir bak veya içinde statik elektrik olmuş olabilir, pilde bir yırtık veya eskime olmuş olabilir.

Güncel. Sorun devam ediyor.

Usb portlarına sıkışmış toz veya metal bir parça veya temas var ise bir bak veya içinde statik elektrik olmuş olabilir, pilde bir yırtık veya eskime olmuş olabilir.
Pil kullanmıyorum kardeşim direkt fişe bağlı. Usb portlarını nasıl halledebilirim statik elektriği falan bilgi verirsen sevinirim.

Overcurrent diye okumuşum başlığı fakat fanların dönmeme olasılığı var mı veya harici soğutucuyla laptopun içindeki soğutucunun farklı taraflara üflemesi gibi bir şey olabilir, ayrıca açıp bir bakmak lazım içinde çok fazla toz kalmış olabilir. Açıp bakmak lazım.

Pek ısınmasa da demişsin, oyun sırasında kapanma öncesi çıktığı sıcaklıklar nedir? İşlemci ve ekran kartı için. HWmonitor veya AIDA64 ile kontrol et.

Ekran kartlarının ikisini de kaldırıp önce Intel'den başla, gene kurulmuyorsa Intel sitesindeki driverları kullan. HP sitesindeki driverlar W7 için, W7 kullanmıyorsan ekran kartı üreticilerinin sitelerinin driverlarını kullan.

Pek ısınmasa da demişsin, oyun sırasında kapanma öncesi çıktığı sıcaklıklar nedir? İşlemci ve ekran kartı için. HWmonitor veya AIDA64 ile kontrol et.

Ekran kartlarının ikisini de kaldırıp önce Intel'den başla, gene kurulmuyorsa Intel sitesindeki driverları kullan. HP sitesindeki driverlar W7 için, W7 kullanmıyorsan ekran kartı üreticilerinin sitelerinin driverlarını kullan.

Overcurrent diye okumuşum başlığı fakat fanların dönmeme olasılığı var mı veya harici soğutucuyla laptopun içindeki soğutucunun farklı taraflara üflemesi gibi bir şey olabilir, ayrıca açıp bir bakmak lazım içinde çok fazla toz kalmış olabilir. Açıp bakmak lazım.

Temizlemesini falan yaptım hatta macununuda tazeledim aceba macunun kalitesinden kaynaklanıyor olabilirmi.

Dosya Ekleri

• oyun öncesi.png
    oyun öncesi.png
    25,5 KB · Görüntüleme: 200
  • oyun sonrası.png
    oyun sonrası.png
    21 KB · Görüntüleme: 198
Farkettiysen ben oyun sırasında demiştim, sen oyun sonrası demişsin.
Oyun sırasındayı mı kastettin?
Eğer öyle ise işlemcinde sıkıntı yok, ekran kartın arada 100'ün üzerini görmüş, eklediğin görüntüde var. Ekran kartın yeniyken bile girişin biraz üstü bir performans verebilen bir kartken düşük grafikte de olsa ağır oyunları oynamaya kalkarsan bu tip sonuçlar normal.
ATI Mobility Radeon HD 5470
Driver işini de dediğim şekilde yap, bilgi vermemişsin.

Ek olarak işlemcinin yetersiz geldiği durumlar varsa şayet upgrade edebilirsin. RAM için de aynı şey geçerli.

Farkettiysen ben oyun sırasında demiştim, sen oyun sonrası demişsin.
Oyun sırasındayı mı kastettin?
Eğer öyle ise işlemcinde sıkıntı yok, ekran kartın arada 100'ün üzerini görmüş, eklediğin görüntüde var. Ekran kartın yeniyken bile girişin biraz üstü bir performans verebilen bir kartken düşük grafikte de olsa ağır oyunları oynamaya kalkarsan bu tip sonuçlar normal.
ATI Mobility Radeon HD 5470
Driver işini de dediğim şekilde yap, bilgi vermemişsin.

Ek olarak işlemcinin yetersiz geldiği durumlar varsa şayet upgrade edebilirsin. RAM için de aynı şey geçerli.
Oyun esnasında çektim yanlış yazmışım pardon :) Driver konusuna gelecek olursak intelin sitesinden indirdim birtanesini ancak uyumlu değil hatası verdi intelin başka driverlarını denicem.Yardımın için teşekkür ederim.

Önemli değil.
Otomatik taratmayı denedin mi?
Intel® Driver Update Utility
Ya da Win7 işlemcisini uyumluluk modunda kurmayı denemeyi?
Hayır ise ikisini de deneyebilirsin.

Intel® Driver Update Utility bunu daha önceden indirmiştim fakat bunda driver olarak sadece chipseti gösterdi indirmem gereken olarak. Chipsetin birebir aynı versiyonunu indirdiğim halde tekrardan chipset driverini gösterdi halada gösteriyor :D . Oyunları win7 ye uyumlu hale getirdim sorun devam ediyor. Buna ek olarak ben bişey söylemek istiyorum. Benim elime bir yerden ram geçti 1GB diğer slota onu ekledim acaba ramdan kaynaklı bir sorun olabilir mi ? Fakat rami takmadan öncede bu sorun vardı. Artık termal shutdown occured hatası olarak gelmiyor mavi ekran olarak geliyor hata. Önceden direkt kapanırdı laptop şuan mavi ekran hatasına döndü. Bunuda araştırdım biraz genellikle ram hatası demişler. Bu konu hakkında görüşünüz nedir ram mi almalıyım ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı