HP G6 Wi-Fi kartı yükseltme

dusumsel

Kilopat
Daha fazla  
HP G6 2212-ET laptopum var kablo net kullanıyorum ve 100 Mbit'e geçmek istiyorum ama laptopumun Wi-Fi kartı bunu desteklemiyormuş. Yeni bir Wi-Fi kartı almak istiyorum ama laptopumla uyum sorunu yaşamayacak bir kart almak istiyorum. Bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var.
bugün 100 mb te geçiyorum yokmu yardımcı olacak kimse?

Son düzenleme:
Öncelikle bağlandığınız modemin 802.11AC desktekli olduğundan emin olun ve anladığım kadarıyla laptopunuzda 802.11AC(Wi-Fi 5) destekli PCI-e kart bulunmuyor ve desteklemiyor, bunun için önerim bir USB Wi-Fi adaptör almanız ve AC destekli bir model almanızı öneririm. ASUS 1200MBPS USB-AC53 veya TP-Link Archer T2U gibi modellere bakabilirsiniz.

laptopumun wifi kartı
Ralink RT3290 802.11bgn

aygıt yöneticisinden wifi kartının gelişmiş sekmesinde Adhoc support 802.11n seçeneği disable olarak duruyor bu nedir?
kablonet modem değiştirmeme gerek olmadığını söyledi.

Modeminiz 2.4 GHz yayın yapıyorsa Max. Speedtest'te alabileceğiniz hız 40 Mbps'dir. Laptop Wi-Fi ayarlarınızı varsayılan olarak kalmasını tavsiye ederim.

Hp forumunda inceledim, bilgisayarınızın Wi-Fi kart bileşeni olarak sadece 2.4GHz destekleyen şu modelleri sırasıyla destekliyor;
● Intel centrino® kablosuz-n 2230 802.11 b / g / n 2 × 2 Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 kombinasyon adaptörü.

● Qualcomm atheros AR9485 802.11 b / g / n 1 × 1 Wi-Fi adaptörü (yalnızca belirli modellerde)

● Ralink RT3290LE 802.11 b / g / n 1x1 Wi-Fi ve Bluetooth 4.0 birleşik adaptörü (yalnızca belirli modellerde)

● Ralink RT5390R 802.11 b / g / n 1 × 1 Wi-Fi.

Ancak harici USB'den çalışan Wi-Fi adaptörleri kullanarak 5 GHz yüksek bant genişliğine erişebilirsiniz, ilk mesajımda da belirttim. Ethernet kablosuyla kullanmadıkça teorik olarak 100 Mbps hızında kullanmanız mümkün görünmüyor ne yazık ki. Ayrıca Netmaster modellerine baktığımda 5 GHz destekli birkaç modelinin olduğunu gördüm, sizin elinizdeki modeminde destekli olup olmadığını öğrenmeniz gerekli, USB adaptör almadan önce.

Geri
Yukarı