HP G62 AMD Ekran Kartı Siyah Ekran Sorunu

Kulağa arızalı gibi geliyor aslında ama diğer olasılıkları da atlamayalım. Görev yöneticisinde performans sekmesi açık olsun kullanım esnasında, kasma anında hangi donanımın kullanımı yükseliyorsa gözlemle.

Lehimlerinde sorun varsa; birkaç sene önce BGA işlemine 150 TL alıp maks. 6ay garanti veren oluyordu. Yani o tip bir durumda ise; senin makina o işleme değmez.

Böyle bir durum var mı diye merak ediyorsan, youtube'da laptop söküm işlemleri var ama olaydan çok uzaksan makinayı tümden kaybetmeni de istemem. Kaldı ki bu senin merakını giderir, sonrasında gene tekrarlar gene aynı işlemi yapman gerekir, sonunda da ölür.

Kulağa arızalı gibi geliyor aslında ama diğer olasılıkları da atlamayalım. Görev yöneticisinde performans sekmesi açık olsun kullanım esnasında, kasma anında hangi donanımın kullanımı yükseliyorsa gözlemle.

Lehimlerinde sorun varsa; birkaç sene önce BGA işlemine 150 TL alıp maks. 6ay garanti veren oluyordu. Yani o tip bir durumda ise; senin makina o işleme değmez.

Böyle bir durum var mı diye merak ediyorsan, youtube'da laptop söküm işlemleri var ama olaydan çok uzaksan makinayı tümden kaybetmeni de istemem. Kaldı ki bu senin merakını giderir, sonrasında gene tekrarlar gene aynı işlemi yapman gerekir, sonunda da ölür.

Hocam yanıtınız için çok teşekkür ederim.
Laptopu birine satma kararı aldım keza alıcı buldum da.
Sadece Intel'in eski sürüm bir kart modelinin takılı olduğunu ve oyun açmayacağını dürüst bir şekilde söyledim. Fakat Amd nin varlığı ya da yokluğu hk. da bilgi vermedim zira insanlar "bozuk" kelimesini duyunca hakikat değişmese bile ön yargılı oluyorlar.

Uzun lafın kısası aygıt yöneticisinden Amd'nin VGA sına sağ tıklayıp kaldırıp, PC yi tekrar kapatıp açınca aygıt yöneticisinde ünlem işareti tekrardan gözüküyor. Sürücü oto güncelleme kapalı olduğu halde sürücü yükleniyor.
AMD'nin varlığını yok etmek istiyorum yani. Bios dan onboard devre dışı bırakmaya çalıştım benim modellerde Bios'da Advanced kısmı gözükmediğinden devre dışı da bırakamıyorum. Kendi sitesinden güncel bios indirdim yine gelmedi.

Bir fikriniz var mı?

Laptopların BIOSları masaüstü gibi kapsamlı olmuyor yani ilgili seçenek yoksa BIOS üzerinden yapılabilecek bir şey yoktur. Windows üzerinden yapılacak bir gizleme de aygıt yöneticisinde gizli aygıtları göster seçeneğiyle direkt gözükür. Başka bir yöntem var mı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı