HP G62 B24ST RAM Upgrade Sorunu

Enes74

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim notebookumda 3(2+1) GB RAM var. AIDA 64 ile baktım RAM'lere DDR3-1333(667MHz) diyordu ve etkin saat = 1066 MHz diyordu. Ben de 1333MHz 4 GB RAM aldım fakat taktığımda mavi ekran verdi. Sonra da 4+2 taktım siyah ekranda kaldı bu sefer de. Sorun nedir? RAM önerisinde bulunabilir misiniz?
  • HP G62 B24ST NOTEBOOK

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı frekans bence ddr3-1333 (667mhz) yazıyordu. Birde max bellek için 3 adet programla ölçtüm 3'ünde de 8GB diyordu ama 4 gb yazıyor HP'nin sitesinde:

Aldığım üründe KVR13S9S8/4 yazıyor bu mu?

Kardeşim notebook ta 3 GB RAM var:

1 GB'lığında yazan : CT : RAYQVC6TNZP652,

2GB'lığında yazan : CT : RBHPLC6TGZPNEV

Bunlar. Birde hp g62 b24st kaç GB RAM destekliyordur? Aida 64 ve 2 internet sitesi 8 GB diyor ama hp nin sitesinde 4gb yazıyor. Acaba tek slot 4 GB desteklemiyor olabilir mi? Yani 2 GB 1333 MHz RAM alıp 1 GB'lıkla yer değiştirsem sıkıntı olur mu ? Teşekkürler

Aynı marka önemli mi? 2+2 GB farklı markalar olsa da sorun olur mu yani? O zaman aynı markadan 1333 mhz 2 GB RAM alıp ikisini mi takmam gerekir? Mesajlarınız için teşekkür ederim.

İşlemcin 8GB destekleyebiliyor.
HP sayfasında kastedilen kullanılabilecek belleğin maks. boyutudur büyük ihtimal. Yani kastedilen maks. sistem belleği değildir ama garantisini verme şansım yok.

Senin korktuğun gibi de olabilir.

Benim baktığım birkaç yerde sistem için maks. 4GB denilmiş.
Senin baktığın programlar işlemci özelliğinden bilgi çekiyor olabilir. Ya da benim baktığım siteler senin gibi yorumlamış da olabilir.

Çevrende birisinde varsa dene. Yoksa, internetten alırsan 2 hafta içinde iade edebilirsin.

CPU-z'den RAM özelliklerini öğrenip onlara paralel bellek arayışına girersen risk azalır.

Son düzenleme:
Cpu-Z'yi indirdim kardeşim ben pek anlamam da fotosunu atsam almak istediğim RAM'i göstersem yardımcı olur musun ? Bence 4 GB destekliyor ve 1 slotu 4 GB desteklemediği için böyle oldu. Bu ram'ler 1333 mhz çünkü eminim. Yeni 2 GB 1333 MHz alacağım. Cevapların için teşekkürler resim atsam olur mu?
Bunlar:

Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısıfsd.PNG
Ekran Alıntısızdfg.PNG

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı