Çözüldü HP G62 fanı nasıl durdurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,

HP G62 Model laptop kullanıyorum. Fan sürekli çalışıyor. Geceleri durdurmak istiyorum. Nasıl durdurabilirim?

Ekran Alıntısı.PNG

Veya bunlardan birisi durduruyor olabilir mi?

Çözüm
BIOS ayarlarından Fan always run veya on tarzı bir ayar var ise kapatabilirsiniz.
Bunun dışında yazılım ile kapatılabiliyor ise ki laptoplarda bu pek karşılaşmadığımız bir durum bilgim yok dostum.
BIOS ayarlarından Fan always run veya on tarzı bir ayar var ise kapatabilirsiniz.
Bunun dışında yazılım ile kapatılabiliyor ise ki laptoplarda bu pek karşılaşmadığımız bir durum bilgim yok dostum.

Çözüm
Fanı durdurursanız CPU ısıdan dolayı performansı düşürür ve kasma yaşarsınız. Isı kritik seviyeye gelirse cihaz kendini kapatır. Laptopun desteği varsa HP Cool Sense yi indirip açık olarak kullanın. Fişte kullanıyorsanız daha sessiz olmasını istiyorsanız güç ayarlarından CPU güç yönetimini pilde edilgen fişte edilgen olarak ayarlayın. Hâla sizi kesmediyse aynı yerde CPU güç ayarı var % işaretiyle fişte %90 yapın.

Fanı durdurursanız CPU ısıdan dolayı performansı düşürür ve kasma yaşarsınız. Laptopun desteği varsa HP Cool Sense yi indirip açık olarak kullanın. Fişte kullanıyorsanız daha sessiz olmasını istiyorsanız güç ayarlarından CPU güç yönetimini pilde edilgen fişte edilgen olarak ayarlayın. Hâla sizi kesmediyse aynı yerde CPU güç ayarı var % işaretiyle fişte %90 yapın.
Fan durunca tamamen durdu anlamına gelmiyor 50- 60 derece civarı olunca orta devirde tekrar çalışmaya başlayacaktır ve ısı düşünce tekrar duracaktır. Arkadaşı korkutmak gibi birşey oldu bu.

Fan durunca tamamen durdu anlamına gelmiyor 50- 60 derece civarı olunca orta devirde tekrar çalışmaya başlayacaktır ve ısı düşünce tekrar duracaktır. Arkadaşı korkutmak gibi birşey oldu bu.
HP G serisi laptopdan bahsediyoruz bu model kronik ısınma sorunlu bir modeldir. Ses anlamında fark olmayacaktır.

HP G serisi laptopdan bahsediyoruz bu model kronik ısınma sorunlu bir modeldir. Ses anlamında fark olmayacaktır.
Kritik ısılara ulaşırsa cihazın kendini kapatacağına kadar götürdün olayı yersizdi, anlam veremedim.
Birde zaten dediğim gibi belirli bir ısı sınırından sonra ki genelde 50-60 derece arası oluyor orta devirde çalışıp soğutacaktır, eğer ki oyuna girecekse 70'i geçerse tam devir çalışmaya başlayıp soğutacaktır. Arkadaş normal kullanımında konuyu kendi kendine laptop kapanıyor diye açmış olsaydı dediğin doğruydu çoktan beğenmiştim cevabını. Fakat arkadaş geceleri dizi film veya nette gezerken sesten rahatsızlık duyduğu için sormuş cevapladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı