HP G62 Harici Ekran Kartı Sökülürse Çalışır mı?

joosicky

Hectopat
Eski uyuz bir makine var, HP G62. Isınmadan dolayı harici ekran kartının çipi yanmış çalışmıyor. Makine onboardla çalışırken iyi kötü idare ediyor, bir de SSD taktım tam ebeveyn bilgisayarı, gazete okumalık.

Yalnız Windows 10 yükledim, bilgisayar her restart attıgımda mavi ekran veriyor çip hatalı oldugundan. Bu da normal ama Windows'u sadece onboard kartı kullanmaya ikna edemedim. Aygıt yöneticisinden otomatik yüklemeyi kapattım, güncelleştirmelerle beraber sürücü güncellenmesini kapattım, regeditten ayar çektim faydası yok. Ne zaman hariciyi devre dışı bırakıp bilgisayarı açsam 10 dk sonra driverını bulup yüklüyor sonra Windows tekrar çöküyor haliyle.

Ben bu zımbırtıyı anakartın üzerinden söksem bilgisayar onboardla çalışmaya devam eder mi? BIOS'da ayar yok mecbur böyle yapmam lazım. Isıtma vs. çözüm istemiyorum, bu harici ekran kartından direkt kurtulmak istiyorum. Hem laptopun sıcaklığı da düşecektir ister istemez.

Bu arkadaşı direk bıçakla zorlayarak mı çıkarmak lazım anakartın üzerinden, farklı bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sökülebilir değil, anakarta lehimli. Çıkartılamaz. Zorla sökülmesi durumunda bilgisayar çalışmaz.
Sürücü kaldırma ve devre dışı bırakma işleminden sonra bu rehberi uygulayın;

Ben bu zımbırtıyı anakartın üzerinden söksem bilgisayar onboardla çalışmaya devam eder mi? BIOS'da ayar yok mecbur böyle yapmam lazım. Isıtma vs. çözüm istemiyorum, bu harici ekran kartından direkt kurtulmak istiyorum. Hem laptopun sıcaklığı da düşecektir ister istemez.
BIOS full unlocked edilip harici grafik işlemci tamamen devre dışı bırakılacak. Full unlocked işe yaramaz ise BIOS yazılımı editlenip tekrar flashlanacak. Donanımsal olarak müdahale edersen arkadaşın belirttiği gibi görüntü gelmez. Yukarıdaki rehber senin için gerçici ve etkili bir çözüm olacaktır.

benimde harici ekran kartımın çipi yandı, biostan devre dışı bırakmak istiyorum ama bilmiyorum nasıl yapılacağını ? Yardımcı olurmusunuz ? Standat VGA Grafik Bağdaştırıcısı yazıyor, onu biostan nereye girip devre dışı bırakacağım ?

Laptop markam; Hp dv6-6c05et
Ashampoo Snap_001.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı