HP G62 işlemci yükseltme

O anlamda sormadım. Nasıl uyumlu işlemci bulabilirim ?
Chipset'inle ve soketinle uyumlu istediğin işlemciyi AliExpress'te falan aratıp bulman gerektiğini söyleyenler gelmeden söyleyeyim, laptop'ta işlemci yükseltmek kolay bir iş değil, soket destekliyorsa bile. TDP değerlerine bağlı olarak o anakartın, soğutucunun, besleme fazlarının, adaptörün vs. mühendisliği yapıldığı için alacağın işlemci muhtemelen uyumlu olmayacaktır. Toplama bilgisayar gibi değil laptop'lar.

Cihazınla aynı anakart veya işlemci bulacaksın.
Hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum. :) İşlemci i3 1. Nesil de i5 veya i7 1. Nesil olur mu ?
Olur fakat çok ısınır. Fan kaldırmaz.
Zaten çok ısınıyor. Fan kaldırmazsa nolur ? Isınmaması için daha pahalı işlemci mi almalıyım ? Bu sorunu nasıl çözebiliriz ?

Hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum. :) İşlemci i3 1. Nesil de i5 veya i7 1. Nesil olur mu?

Zaten çok ısınıyor. Fan kaldırmazsa ne olur? Isınmaması için daha pahalı işlemci mi almalıyım? Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

Olur.

Chipset'inle ve soketinle uyumlu istediğin işlemciyi AliExpress'te falan aratıp bulman gerektiğini söyleyenler gelmeden söyleyeyim, laptop'ta işlemci yükseltmek kolay bir iş değil, soket destekliyorsa bile. TDP değerlerine bağlı olarak o anakartın, soğutucunun, besleme fazlarının, adaptörün vs. mühendisliği yapıldığı için alacağın işlemci muhtemelen uyumlu olmayacaktır. Toplama bilgisayar gibi değil laptop'lar.
Peki bu i3 1. Nesil nasıl ? Roblox falan kaldırır mı Windows 10 da çok mu kasar ?

Yeni konular

Geri
Yukarı