HP G62 laptop sürekli kapanıyor

OnePC

Hectopat
Makaleler
5
Yer
Türkiye
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD
İşlemci
Intel Core i3 1. Nesil
Merhabalar. HP G62 bilgisayarım ısınıyor diye laptop soğutucusu aldım. Ama bilgisayar ısınmasa bile kapanıyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. HP G62 bilgisayarım ısınıyor diye laptop soğutucusu aldım. Ama bilgisayar ısınmasa bile kapanıyor. Ne yapmalıyım?

Bunun birkaç nedeni olabilir.
1. PC rastgele zamanda mı kapanıyor?
2.trojan gibi virüs olabilir.
3.ekran kartı ilgili de olabilir.
4.anakarta küçük arıza olur laptoplarda çoğunlukla laptopa vurunca oluyor.
Benim bildiklerim bunlar bende ekran kartında sorun vardı kendi kendini yeniden başlatıyor veya kapatıyordu. PC format veya sıfırladınız mı?

Bunun birkaç nedeni olabilir.
1. PC rastgele zamanda mı kapanıyor?
2.trojan gibi virüs olabilir.
3.ekran kartı ilgili de olabilir.
4.anakarta küçük arıza olur laptoplarda çoğunlukla laptopa vurunca oluyor.
Benim bildiklerim bunlar bende ekran kartında sorun vardı kendi kendini yeniden başlatıyor veya kapatıyordu. PC format veya sıfırladınız mı?
1. Isınınca kapanıyordu hocam sonra soğutucu aldım ve ısınmıyor. Ama bazen ısınmasa bile kapanıyor.
2. Virüs taraması yaptım birşey çıkmadı.
3. Sanırsam ekran kartı ile ilgili hocam.
4. Anakarttan da şüphem var aslında
5. Format attım hatta işletim sistemi bile değiştirdim ama hiçbir değişiklik yok.

1. ısınınca kapanıyordu hocam sonra soğutucu aldım ve ısınmıyor. Ama bazen ısınmasa bile kapanıyor.
2. virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı.
3. sanırsam ekran kartı ile ilgili hocam.
4. anakarttan da şüphem var aslında.
5. format attım hatta işletim sistemi bile değiştirdim ama hiçbir değişiklik yok.

Olabilir bir bilgisiyarcıya götürebilirsin o sorunu bulabilir eğer anakart ise ucuz olur ama ekran kartıysa biraz tuzlu olabilir.

Hocam bilgisayarcılara olan güvenim çok azaldı artık :(

Vallahi doğru diyorsun ben yaptırmıştım ekran kartımı laptop 3 ay sonra tekrar siyah ekranda kalmaya başladı parça falanda çalma olayları çıktı güvenilir değil pek 😐

Geri
Yukarı