HP Gaming 17-AB201NT vs Monster Abra A5 v11.1

CeRKeZ

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Meslek
Yazılım
Merhaba Arkadaşlar. Benim bir laptopa ihtiyacım var ve bütçem 3500-4000 TL arası ama daha yukarısı olamaz.

Aslında ilk başta Monster v11.1 almayı planlıyordum fakat Monster için kötü yorumlar gelmeye başladı. Genelde oyun oynarken 5400 RPM HDD kullanıldığından dolayı takılmalar olduğu ve arada bir mavi ekran verdiği söyleniyor. Zaten Monster'in kasa malzemesi de çok hoşuma gitmemişti ve Ram miktarı da biraz az gelmişti. Ancak HP Laptop'u görünce ikisi arasında kaldım çünkü özellikleri daha iyi gibi geldi. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Laptop kullanım amacı: Oyun, video render, Autocad gibi çizim programları ve programlama.

Oynadığım oyunlar: Arma 3, H1z1 Kotk, DayZ, CS:GO, ETS 2 vs.

HP Gaming 17-AB201NT

Artıları: Kasası daha sağlam, yansımasız IPS Ekran, 7200 RPM Hdd, 128 GB SSD, 17" Ekran, DvD Okuyucu
Eksileri: İ5 işlemci

Monster Abra A5 v11.1

Artıları: i7 İşlemci
Eksileri: SSD yok, kasa kalitesi daha düşük, TN Ekran, 5400 RPM HDD, 15" Ekran, DVD okuyucu yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı