HP Garanti Servisiyle Aramdaki Kriz

kanaryam066

Hectopat
Daha fazla  
Forumda laptopumun sık sık mavi ekran verdiğiyle ilgili konu açmıştım ve çözümsüz kalınca bilgisayarımı garanti servisine gönderdim.

Garantiye ilk gönderişimden önce bilgisayarıma hiç oyun bile yükleyemiyordum. Servis, bataryayı ve harddiski değiştirdi üstüne format atıp kontroller yaptı ve bilgisayarımı geri gönderdi. Aldığım ilk gün Windows 10 1803 güncellemesi yapmayı denedim, ilk deneyişimde PC tekrar mavi ekran hatası verdi ve başarısız oldu. Tekrar güncelleme yaptım bu sefer 1803'ü yükleyebildim, üstelik FIFA 2018'i kurup oynadım. Ancak mavi ekran hatası verdiğinden başlangıçtaki HP arayüzünden kapsamlı sistem testi yaptım ve garantiye göndermeden önce aldığım hatanın aynısını aldım. Yani sorunum azalmış, oyun yükleyebilir hale gelmiştim lakin aynı bellek testi hatasını tekrar verdi. Bunun üzerine tekrar garantiye gönderdim

2. gönderişimde garanti servisi bana sorunun 1803 güncellemesinden kaynaklandığını, mavi ekran hatası vermediğini, kapsamlı sistem testi yaptıklarını ve 1803 güncellemesini yapmamam gerektiğini söyledi. Bu saçma geri dönüş beni sinirlendirdi. Az önce tekrar kapsamlı sistem testi yaptım ve aynı sistem hatasını yine aldım. (Bu sefer 1803 güncellemesi kurulu değildi)

Hata Şu Şekilde:
Kapsamlı Bellek Denetimi : BAŞARISIZ OLDU
HATA TANIMLAMA BİLGİSİ : PLSCRK-8A196M-MFPX6K-40JC03
Bellek Modülü 2 : Bottom-Slot 2(right)
Sitem Kapsamlı Testi : BAŞARISIZ OLDU

Lütfen yardımcı olun. Garanti servisi ne yapmak istiyor anlamış değilim çünkü sorunu resmen inkar ediyorlar. Bu aşamada ne yapmam gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı