HP iPAQ 514

'Windows Phone' bölümünde Gudermes tarafından 5 Eylül 2010 tarihinde başlatılan konu.

 1. Gudermes

  Gudermes Decapat

  Katılım:
  4 Eylül 2010
  Mesajlar:
  504
  Beğenileri:
  158
  HP iPAQ 514

  [​IMG]

  HP firması HP iPAQ 514 cep telefonunda bazı noktalarda tasarrufa gitmek zorunda kalmış olsa da cihazın iş dünyasına yönelik ve gelişmiş özelliklere sahip bir model olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun fiyatı da fonksiyonelliği kadar çekici. Birçok fonksiyona ve cazip bir fiyat etiketine sahip olmasına rağmen telefonun bazı noktalarının geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. HP eğer bu telefonunda 3G özelliğine yer vermiş olsaydı sürekli seyahat halinde olan iş dünyası kullanıcıları için büyük bir iş yapmış olurdu.

  Firma Wi-Fi konusunda da kısıtlı davranmış fakat zaten Wi-Fi yi sürekli kullanamayacağınızdan bu noktada 3G gerçekten çözüm olabilirdi. Telefonun düşük kalitedeki kamerası konusunda da en az 2 megapiksellik bir kamera seçilmiş olsaydı daha kaliteli bir görüntü elde edilebilirdi. Biraz daha büyük bir ekran ve daha yüksek çözünürlük kullanılmış olsa kullanıcılar web sayfalarını ziyaret ederken daha az kaydırma yapmak zorunda kalırlardı. HP iPAQ 514 cep telefonunda plastik malzeme kullanılmış olmasına rağmen sağlamlık hissini veriyor.

  Özetlersek; HP böyle bir modelle iş dünyasına yönelik ürünlerde bir devrim gerçekleştiremiyor olsa da fiyatlandırma konusunda oldukça başarılı olduğu görülüyor. HP iPAQ 514 Voice Messenger cep telefonu seyahat halinde e-postalarını okumak ve e-postalarla birlikte gelen belgeleri görüntülemek isteyen fakat buna karşı büyük bir ekran, hızlı 3G bağlantı ve yüksek çözünürlüklü dijital kameraya ihtiyaç duymayan kullanıcılara tavsiye edebileceğimiz bir model.

  Kaynak : Nic Rossmüller
   
 2. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  Hp'den berbat telefonlar serisine yeni üyeler. HP akıllı telefon yapmanın "A" sından bile anlamıyor...
   

Sayfayı Paylaş