HP laptop 15-DA1xxx ayıplı mal değişimi

Sefaagook

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen sene HP laptop 15-DA1xxx model bir laptop almıştım. Ancak ekranda beyaz leke mi, ölü piksel mi var onu anlayamadım. Resmini buraya atacağım. Bir de çerçeve açılmaya başladı. Kapağı açarken tık tık sesler geliyor. HP canlı desteğe başvurdum fakat bu sorunların kullanıcı hatası olduğunu söylediler ve ücret talep ettiler. Halbuki ben laptopun LCD çerçevesine zarar vermedim. Tüketici hakem kuruluna mı başvurmam gerekir? Bir de şöyle bir sorum var. Klavye alt kapakta falan garanti uyarısı yazmadığı için içini temizlemek maksadıyla açtım. Biraz çizildi. Bu durumda değişim yapılabilir mi?

169475547_3014379898784898_5177045348345446709_n.jpg

Merhaba, geçen sene HP laptop 15-DA1xxx model bir laptop almıştım. Ancak ekranda beyaz leke mi, ölü piksel mi var onu anlayamadım. Resmini buraya atacağım. Bir de çerçeve açılmaya başladı. Kapağı açarken tık tık sesler geliyor. HP canlı desteğe başvurdum fakat bu sorunların kullanıcı hatası olduğunu söylediler ve ücret talep ettiler. Halbuki ben laptopun LCD çerçevesine zarar vermedim. Tüketici hakem kuruluna mı başvurmam gerekir? Bir de şöyle bir sorum var. Klavye alt kapakta falan garanti uyarısı yazmadığı için içini temizlemek maksadıyla açtım. Biraz çizildi. Bu durumda değişim yapılabilir mi?

Eki Görüntüle 964102
Ölü piksel o şekil olmuyor ışık sızması yaşıyorsunuz diyeceğim orda ışık sızması olmaz. Darbe almış olmalı. İçini açıp fan borularını falan söktüyseniz garantiniz de yanmıştır muhtemelen. O vidalara bir kez tornavida değince anlaşılabiliyor.

Cihazı açtığınız için en başta zaten garanti kapsamından çıkmış cihazınız.
Diğer sorunlar için de sonuç alamazsınız. Kasa hasarlarının tümü kullanıcı hatası olarak lanse edilir. Menteşe, back cover ve bezel hataları kullanıcı hatasıdır.

Ölü piksel o şekil olmuyor ışık sızması yaşıyorsunuz diyeceğim orada ışık sızması olmaz. Darbe almış olmalı. İçini açıp fan borularını falan söktüyseniz garantiniz de yanmıştır muhtemelen. O vidalara bir kez tornavida değince anlaşılabiliyor.

Yok sadece içindeki tozları saç kurutma makinesi ile düşük seviyede attırdım içinde bayağı bir pislik birikmiş.
Cihazı açtığınız için en başta zaten garanti kapsamından çıkmış cihazınız.
Diğer sorunlar için de sonuç alamazsınız. Kasa hasarlarının tümü kullanıcı hatası olarak lanse edilir. Menteşe, back cover ve bezel hataları kullanıcı hatasıdır.

Dediğim gibi yanı ben bunu bir yere bile götürmedim bir yerden darbe almadı yani. Ama neyse böyle kullanmaya alışmalıyım sanırım. Teknik serviste hemen kullanıcı hatasını yapıştırır zaten. Hiç kendilerinden bir sorunları olmaz.

Büyük hasar olmadığı sürece kasayı açsın istediği kadar. Cihaz da ciddi kronik problem varsa THH lehine sonuç verir. Benim Acer vardı kaç kere açtım kasayı ve tırnak vida yerleri kırıldı kronik donanımsal problem olduğu için servis raporlarıyla verip kazanmıştım. Lenovo da menteşe problemliydi tırnakları kırılmış şekilde kasanın menteşeleri değiştirmişler. Ben bunun içerisini açmadan da göremezdim. Bunu bile söyleyince sıkıntı vardı değiştirmişsiniz yine aynı sorunlar var ve içinde de servis kırmış dedim yeni kasa taktılar. Biraz akıl ve cesaret bulun sıkıntı yaratırsalar gerekli yerlere ulaşıp çözülür sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı