Acer ayıplı mal değişim işlemleri

hud24

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Temmuz ayında Acer marka bir dizüstü bilgisayar aldım. Aldıktan 45 gün sonra hatalar almaya başladım. Aldığım hata: Bilgisayarı şarjdayken kapatıp pil gücüyle açtığımda mavi ekran almamdı ve bu açılışın yaklaşık 3 dakika sürmesiydi. Önce onarım talebiyle servise yolladım, sorunu çözemediler. Sağ olsunlar format atıp göndermişler. Şimdi de değişim talebinin sağlanması için arıza raporu oluşturmak amacıyla tekrardan servise gönderdim ve bu rapor sağlandı.

Satıcıya durumu bildirdim. Bana açık bir şekilde eğer ürün stokta varsa birebir değişimini yaparız yoksa iade sağlarız mesajını yazdı. Ürünün 2 aydır stokta olmadığını biliyorum ve tekrardan stoğa geleceğini zannetmiyorum. Temmuz ayından bu aya evet dolar gerçekten çok yükseldi ama şu anki güncel fiyatlar sadece doların yükselmesiyle alakalı değil. (Dolar yılbaşından bu güne kadar %43 arttı ama bilgisayar fiyatları %100 zamlandı). Aynı bilgisayarın muadilini alabilmek için en az 2500TL ödemem gerekiyor. Tüketici hakları bana muadilini veya mislini alma durumunu belli şartlarda sunuyor ama bu durum biraz karışık. Şu anda yapmam gereken en doğru işlemde bana yardımcı olabilecek herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı