HP laptop anakartına M.2 SSD takılabilir mi?

argalark

Centipat
Anakart modelini bir türlü bulamadım. Crucial websitesinde böyle şeyler yazıyordu. Fandan ses geldiği için anakartı açmıştım orada bir yer gördüm SATA 3 SSD almayı düşünüyordum dedim ki acaba M.2 SSD olur mu buna? Olursa resimdeki SSD'lerin ikisi de girer mi oraya? Bilgisayar özellikleri resimdedir. Şunu da ekliyeyim HDD'nin yerine takmayacağım SATA 3 olursa yeni yuva alacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (111).png
    Ekran Görüntüsü (111).png
    181,7 KB · Görüntüleme: 721
  • IMG_1228.JPG
    IMG_1228.JPG
    1,9 MB · Görüntüleme: 773
  • IMG_1232.JPG
    IMG_1232.JPG
    1,3 MB · Görüntüleme: 741
  • Ekran Görüntüsü (112).png
    Ekran Görüntüsü (112).png
    15,5 KB · Görüntüleme: 709
  • Ekran Görüntüsü (116).png
    Ekran Görüntüsü (116).png
    32,8 KB · Görüntüleme: 575
  • Ekran Görüntüsü (114).png
    Ekran Görüntüsü (114).png
    76,1 KB · Görüntüleme: 594
Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilmiyorsam sizin gönderdiğiniz resimde soldaki m.2 nvme, sağdaki m.2 sata. Siz hangisini desteklediğini öğrenip ona göre almalısınız.

Eki Görüntüle 463842
Büyük ihtimal deneme yanılma yöntemiyle bulacağım hangisinin olduğunu önce PCle NVMe SSD alırım olmazsa iade eder diğerlerinden alırım. Anakartımın resimleri yukarıda var zaten. Bu resimdeki SSD nin ucu benim anakarttaki SSD slotuna takılmaz değil mi, diğerlerinden almam gerek?

Dosya Ekleri

• M.2 sata-nvme.jpg
    M.2 sata-nvme.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 145
Son düzenleme:
Büyük ihtimal deneme yanılma yöntemiyle bulacağım hangisinin olduğunu önce PCle NVMe SSD alırım olmazsa iade eder diğerlerinden alırım. Anakartımın resimleri yukarıda var zaten. Bu resimdeki SSD nin ucu benim anakarttaki SSD slotuna takılmaz değil mi, diğerlerinden almam gerek?

Slotun NVMe mi SATA mı olduğunu bakarak anlamak mümkün mü bilmiyorum. Daha bilgili arkadaşlar yanıtlarsa daha doğru olur.

HP'ye Facebook'tan ulaştım bunu verdi. Bilgisayarım ilgili tüm donanım buradaymış. Benim bilgisayar modeli de bu : HP Pavilion Dizüstü - 15-p207nt yani 15 serisinden. PDF'yi biraz incelediğimde sanırım benim ki M.2 SATA-3 destekliyor. Her şey için teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar, konuyu biraz hortlatmış olabilirim ama benim de SSD sorum var. HP notebook 15-BS045NT WF91EA bilgisayarım, anakartı ise HP 832B. Kingston A2000 500GB PCI-e NVMe SSD SA2000M8/500G ürününü aldım fakat girişleri uymadı. Benim slotumda bir büyük bir de küçük şeklinde ama işin ilginç tarafı küçük giriş solda değil sağda. Ürünü ters takacağımı düşünmüştüm ama yanılmışım. Hangi ürünü tercih etmem lazım yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Ürün bilgilerini kontrol ettiğimizde SSD yükseltmelerinin yapılabildiğini görmekteyiz.

eMMC configurations (not for Intel Pentium Silver N5000/Celeron N4000 processors):
● 128 GB
M.2 SATA-3 configurations (value) (not for Intel Pentium Silver N5000/Celeron N4000 processors):
● 256 GB
● 128 GB
M.2 SATA-3 configurations (TLC) (not for Intel Pentium Silver N5000/Celeron N4000 processors):
● 512 GB
● 256 GB
● 128 GB
Dual storage configurations (Intel Core processors only)
● 256 GB Value SSD + 1 TB HDD
● 128 GB Value SSD + 1 TB HDD

HP bilgisayarınızın tüm donanım yükseltme bilgilerine aşağıdaki link aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c05493257

HP servisleri tarafından yükseltme konusunda ücretli de olsa destek verilmediğini belirtmek isteriz. Yükseltme işlemini ürüne fiziksel olarak zarar vermeden siz veya bir bilgisayarcı gerçekleştirebilir. Bu işlemi yaparken cihazda fiziki bir problem olmadığı sürece ürün garanti dışında kalmayacaktır.

NOT: Kılavuz içerisinde yer alan bilgiler ürün serisine istinaden geliştirilmiştir. Net bilgi için öncesinde ürününüzü açıp yükseltmek istediğiniz donanımı takıp kontrol etmeniz gereklidir.
HP destekten gelen bilgi bu şekilde hocam. Sence ne demek istemişler?Ben pek birşey anlayamadım da :)

Dosya Ekleri

• IMG_20201123_193250_HHT[9427].jpg
    IMG_20201123_193250_HHT[9427].jpg
    129,5 KB · Görüntüleme: 145
  • IMG_20201123_231013[9425].jpg
    IMG_20201123_231013[9425].jpg
    141,1 KB · Görüntüleme: 171
Son düzenleme:
HP'ye Facebook'tan ulaştım bunu verdi. Bilgisayarım ilgili tüm donanım buradaymış. Benim bilgisayar modeli de bu : HP Pavilion Dizüstü - 15-p207nt yani 15 serisinden. PDF'yi biraz incelediğimde sanırım benim ki M.2 SATA-3 destekliyor. Her şey için teşekkürler.

Hocam merhabalar, benim de Hp Envy 15 K000st energy star letop var ve anakart üzerinde M.2 portu mevcut sizin attığınız şekilde bende Hp desteğe başvurdum slotun nvme desteği olmadığını söylediler. Mantıksız olan kısım anakart madem sata üzerine neden NVMe M.2 portu koyuyorsun??? SSD yükseltmesinde başarılı oldunuz mu? m.2 sata uyumlu geldi mi?,

Teşekkür ederim.

Hocam merhabalar, benim de HP Envy 15 K000st energy star letop var ve anakart üzerinde M.2 portu mevcut sizin attığınız şekilde bende HP desteğe başvurdum slotun NVMe desteği olmadığını söylediler. Mantıksız olan kısım anakart madem SATA üzerine neden NVMe M.2 portu koyuyorsun? SSD yükseltmesinde başarılı oldunuz mu? M.2 SATA uyumlu geldi mi?

Teşekkür ederim.

Hocam siz NVMe M.2 SSD aldınız mı aldıysanız uyumlu oldu mu?

Hocam siz NVMe M.2 SSD aldınız mı aldıysanız uyumlu oldu mu?

HP ENVY 15 K000st modeli PC için araştırdığım kitapçıklarına göre sadece M.2 SSD kabul ediyor NVMe desteklemiyor. Ne kadar BIOS üzerinden güncelleme yapmama rağmen tanımadı. M.2 SSD taktığım zaman diliminde direk tanıma gerçekleşti. Kitapçık içerisinde de o şekilde yazıyor. Tavsiyem M.2 SSD alman olacak çünkü SSHD belirli zaman sonrası şişme yapıyor ve yavaşlıyor M.2 SSD taktıktan sonra PC açılış hızı çok aşırı fark etti.

Ayrıca birşey sormak istiyorum, Leptop Windows 10 yüklü fakat pc'yi bir türlü kapatamıyorum kapanmıyor. Ne kadar beklettiysem BİOS güncelleme, Grafik ve intel sürücülerini yüklememe rağmen kapanmıyor sizde de aynı sorun yaşanıyor mu? sorunun çözümünü biliyorsanız paylaşırsanız çok memnun olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı