HP Laptop Kullanıcı Görüşleri

Alperen0

Kilopat
Daha fazla  
HP laptop kullanan birisi olarak, hem size fikir vermek hem de küçük bir inceleme yapmak istedim. Bilgisayarı alalı gerçekten uzun bir süre oldu. Yaklaşık 2 yıllık deneyimden garanti tecrübelerime aktaracağım.

Arkadaşlar eski laptoplar da ısınma sorunu olduğunu okumuştum HP nispeten yeni olan bu cihazında, bu sorunu çözmüş gibi. PUBG gibi ağır bir oyunda orta düşük ayarlar karışık şekilde işlemci 85 90 derece arası GPU ise 75 83 derece arası gezinmekte.

Lakin tasarım olarak çok kötü bir tasarım yapmışlar. Laptopun ızgaralarından çıkan sıcak hava direk ekrana vurmakta. Bu da ekranın ısınmasına neden oluyor. Yeni modellerinde bu tasarımdan vazgeçmişler. Yerinde bir karar olmuş.

Şimdi servis deneyimlerimi anlatacağım. Fandan ses gelmesi sebebiyle garantiye yolladım. Ankara'dan İstanbul'a giden bilgisayarım batarya ve fan değişimi ile geri gönderildi. Süreç toplamda 3 gün sürdü. Kısacası servisten de memnum kaldım.(Ayrıca BİOS güncellemesi dahil tüm güncellemeler yapıldı.)

Ama ben kendim BİOS güncellemesi yapınca, Hoparlör ses kalitesi artmasına karşın sesi kısıldı. Bu bir nevi problem sayılabilir ama hoparlörü neredeyse hiç kullanmadığım için benlik pek bir sorun teşkil etmiyor.

2. sorunum ise ses kartı. Ses kartı gerçekten çok kötü. En yakın zamanda USB girişli bir kulaklık almak istiyorum. Tek sebebi ise laptopun ses kartı. Eski 8 yıllık bilgisayarım bile daha iyi bir ses kartına sahip.

Fiyat olaraksa bana göre uygun bir bilgisayardı. 4000 TL'ye Teknosa'dan satın aldığım bu bilgisayar İ7700HQ GTX1050 16GB RAM 1TB HDD gibi özelliklere sahip. SSD olsa daha iyi olurdu ama HDD de o kadar yavaş değil şu anlık.

Kısacası marka hakkında önyargılarım bu bilgisayar sayesinde kırıldı. Üründen memnun kaldım ve HP servisinin mükemmel ilgisi de benim ön yargımı kıran şeylerden oldu. Umarım size fikir verebilmişimdir. İyi sosyaller!

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı