HP laptop neden alınmamalı?

Sevgili hocam attığınız linkte ki konu da bana ait benim ondan yana sorunum yok benim sorunum yüksek ısı kendiniz diyorsunuz daha düşük özellikte ki bilgisayarda sorun yok diyor. Bu da gösteriyor ki soğutma kısmında bir sorunu var bu modelin. Termal macun değişimi için zoom üzerinden derslerimi ara tatile girmesini bekliyorum. Malum garantisi benim kendim macun değiştirmeme olanak sağlamıyor. Ayrıca bu modeli kullanan kişiler son bios güncellemesini yapar ise sabit kalma işlemci ve ekran kartının frekans hızının sorununu halledebilirler. Hangi amaç için olursa olsun bir işlemci sıcaklığı 1 saatte bu seviyeye geliyor ise bu normal karşılanamaz.
Ben de tam bu modeli alacaktım. Bu sorunları görünce Pavillion aldım. Isınma sorunuyla karşılaşmadım şimdilik. Ama sizin modelde ciddi bir sorun var. Diğer forumdakiler de aynı durumdan muzdarip. Neyse ama bu durumun modelle alakalı olduğunu unutmamak lazım. Kronik bir sorun var büyük ihtimal.

Bu attığım link LoL sistem gereksinimleri hiç kimse gelip de yok giriş seviyesi oyun için değil markayı kötülemeyin gibi boş kelimelere kullanmasın.
Attığın özelliklerde minimum 3 GHz işlemci istendiği yazıyor ama senin modelinin turbo frekansı zar zor 3 GHz'e çıkıyor. Tercihlerini kötülemek istemiyorum ama bilgisayarın oyun için değil. Demek istediğim HP modellerinin bazılarında sorun olduğu aşikar ama bu zaten bilinen bir şey.

Bu şekilde marka geneline söylemde bulunarak düşük bütçeli kullanıcıların tercihlerini sınırlandırıyorsunuz. Sadece siz de değil forum genelinde var bu durum.

Kullandığım hiçbir kelime boş değildi. Size yapıcı bir şekilde durumu anlatmaya çalışıyorum ama siz kötülemekte ısrarcısınız.

Berkay kardeşim ısrarla aynı şeyleri söylüyorsun bende ısrarla aynı cevabı vermek zorunda kalıyorum. Bundan 9 sene önce çıkan bir oyun için 10 nesil bir işlemcinin Turbo frekansı bile zar zor yettiğini savunuyorsun halen bana. 2020 yılında bundan yıllar önce çıkmış bir oyunu oynamam için sanırım RTX 3090 ekran kartlı Ryzen 4600 vs işlemcili bir cihaza ihtiyacım yok öyle değil mi? Düşük bütçe dediğin PC'nin güncel fiyatı 7 8 bin aralığında.

1065G7 - MX250 sistemli HP14 serisine sahibim oyun bilgisayarı değil fakat arada canım sıkılınca bir CS:GO, GTA falan giriyorum soğutucu var laptopun altında ekran kartı değerim 67 dereceyi hiç geçmedi 1-2 saat oynadığım süreçde istersen oynarken ekran görüntüsüde eklerim inanmazsan. İşlemci scklığıda öyle 70'in üstüne çok çok nadir çıkıp indi yani. Dünya'nın en çok satan markalarından birini böyle tak diye kötülemen biraz saçma olmuş. Belki sorun senin bilgisayardadır bende yeni aldım sayılır 3 ay oluyor fakat o kadar yorucu işlemler yaptım saatlerce açık kaldı makine oyun oynadım sıcaklık hep sabit neredeyse öyle uçuk değerlere hiç çıkmadı sağ olsun çok memnunum ;)

1 Yıldır HP Pavilion Gaming 17 kullanıyorum i7 9750H işlemcisini iyi kötü soğutabiliyor. Kış aylarında 0.140MV undervolt ile 80 derece civarında ortalamayla 4GHz hızda tutabiliyor. Arada bazı sahnelerde 95 96 dereceye vurduğu da oluyor ama anında geri 80'li sıcaklıklara düşüyor. Gönül isterdi daha iyi soğutma sistemi kullansınlar işlemciyi 45W PL1 yerine 60-70W PL1 ile çalıştırabilsinler. Zaten ekran kartına hiç değinmiyorum 1660 Ti Max-Q 70 derecenin üzerine çok nadir çıkıyor.

Bende de A8 7410, 8 GB RAM, 240GB SSD, R5 M330'lu, 15AF109NT numaralı 5 yıllık cihaz var. Aldığımdan beri hiç macun vs. yenilemedim hala ilk günkü gibi ısınma sorunum falan yok oyunlarda. Wicther 3 bitirdim, saatlerce GTA 5, Skyrim, subnoutica vs. oynadım. Birazda şans işi. Zaten bu modeller oyun amaçlı değil.

Arkadaşlar bence arkadaşın modelinde bir sorun var. Dediğim gibi ben 5 yıllık cihazımda böyle bir sorun yaşamıyorum. Bir de benim cihazın işlemcisi eski nesil ve AMD bir işlemci. Nanometresi de yüksek ve bakımsız. Tamam belki bu cihazlar oyun cihazı değil ama aldığı değerler çok anormal. Bence tek hatası toptan HP markasını kötülemek. İllaki her markanın kronik sorunlu modeli olur son nesil Intel MacBook Air'ler gibi. Bence cihazı iade et veya servise gönder. Yaşadığın durum anormal çünkü.

Geri
Yukarı