Excalibur laptop neden alınmamalı?

Altansahin

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Excalibur G900 laptop aldıktan sonraki serüvenimi anlatacağım, almak isteyenlere yaşadıklarımı anlatacağım.
20 Kasım'da G900 RTX3060 i7 11800 h aldım kullanmaya başladım 1 ay geçti mavi ekran vermeye başladı. Servise yolladım işletim sistemi orijinal değil dediler 150 TL karşılığında kurdular geri yolladılarç fakat sorun aynı şekilde devam ediyordu.
Okulda lazım olduğu için 1 2 ay sabrederek kullandım 1 ay önce tekrar yolladım BIOS güncellediler genel bakım yaptılar yolladılar mavi ekran vermiyordu gayet iyiydi fakat tarayıcı fark etmeksizin kasma donma oluyordu. Tekrar yolladım bu kez sıfır cihaz ile değişim oldu ürün geldiğinde eski kutu içinde geldi ve içi açılmıştı tornavida izleri vardı yani sıfır diye onarımdan geçmiş PC yolladılar. Neyse dedim açtım ve gördüm ki PC'de ekran kartı yok yani görmüyor. PC ekran kartını RTX 3060 var diye hiçbir yerde yazmıyor ekran kartı sürücüsü kurulmuyor ve DP HDMI yerleri çalışmıyor 3 gün önce tekrar yolladım ve bekliyorum.
Alacak varsa almasın bakın lütfen almayın ben ettim siz etmeyin ucuz diye kanmayın servis denen bir şey yok. Alalı 4 ay oldu 2 ay serviste uğraştım değmez almak isteyen varsa dikkate alsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Servisle uğraşmasan bile G900 sorunlu bir seri. Çok ince yaptıkları için fazla ısınıyor. Bu sıcaklığın üstesinden gelmek için turbo fan açılması lazım, o da 76 dB civarı bir ses çıkmasına neden oluyor. Bir gaming laptop turbo modda ortalama 55-60 dB arası ses çıkarır. G900 ise uçak oluyor neredeyse. İç tarafta kullandıkları malzemeler de sıkıntılı.

Servisle uğraşmasan bile G900 sorunlu bir seri. Çok ince yaptıkları için fazla ısınıyor. Bu sıcaklığın üstesinden gelmek için turbo fan açılması lazım, o da 76 dB civarı bir ses çıkmasına neden oluyor. Bir gaming laptop turbo modda ortalama 55-60 dB arası ses çıkarır. G900 ise uçak oluyor neredeyse. İç tarafta kullandıkları malzemeler de sıkıntılı.
En baba oyunları oynadım ama sıcaklık sorunu pek hissetmedim 13k ya almıştım fiyata aldandık yapıcak bir şey yok inşallah şimdi düzgün gönderirler
En baba oyunları oynadım ama sıcaklık sorunu pek hissetmedim 13k ya almıştım fiyata aldandık yapıcak bir şey yok inşallah şimdi düzgün gönderirler
Ekran kartı bios edildi kargoya verildi diyor ekran kartı bios güncellemesi gözükmeyen bir ekran kartını düzeltirmi acaba

Son düzenleme:

Geri
Yukarı