HP laptop RAM yükseltilirse garanti bozulur mu?

firefighter

Kilopat
Daha fazla  

Bu laptopu yakın zaman içinde fiyatı değişmezse almayı planlıyorum. Acaba sonradan RAM alıp takmak istesem kendim takınca garanti dışı kalıyor mu? Şu an hafta sonu olduğu için arayamıyorum.

Bu laptopu yakın zaman içinde fiyatı değişmezse almayı planlıyorum. Acaba sonradan RAM alıp takmak istesem kendim takınca garanti dışı kalıyor mu? Şu an hafta sonu olduğu için arayamıyorum.

Genelde bu tip yükseltmeler garantiyi bozmuyor ama en sağlıklı bilgiyi kendileri verebilir.

Ben HP bilgisayarlarda içini kendiniz açarsanız bozuluyor diye biliyorum bende de HP bilgisayar var ekranda ışık sızması var ona göre alın.

Hocam sizin aldığınız Ram'den sistem bozulursa tabi ki garanti dışı kalır, onun harici sorun olmaz diye düşünüyorum.

Evet garanti dışında cihaza müdahale ederseniz garanti dışı kalır.

Kendiniz takmaya çalışıp içini açarsanız garanti dışı kalır en iyisi ramle birlikte servise yollayıp onlardan takmasını istemek
Hemen yükseltme yapacak param yok param olacağı zamanda da okullar açık olacak. Okul sırasında da yapabileceğimi sanmıyorum pek.
HP'de zarar vermediğiniz sürece Garanti dışı kalmiyor.
Bundan emin misiniz acaba kullandığınızdan dolayı mı diyorsunuz? Çünkü eğer öyleyse bugün sipariş vereceğim.

Bozulmuyor. Bilgisayara zarar vermediğiniz sürece sıkıntı yok. Servise gönderirken de orijinal konfigürasyon ile göndermelisiniz.

Birçok marka Gaming serisi cihazlarında RAM yükseltmesini kullanıcı yapması halinde garanti dışı bırakmıyor ama yine üstte belirtildiği gibi HP müşteri hizmetlerinden bilgi almak en doğrusu olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı