HP laptop sistem kartı güç kesilmesi

recaii

Hectopat
Makaleler
1
Laptopumu açmaya kalktığımda bazen ekran gelmiyor ve Caps Lock yanıp sönüyor. Araştırdım ve sorun buymuş "sistem kartı güç kesintisi" Caps Lock 3.4 saniye arayla yanıp sönüyor. Sorun olduğunda kapatıp tekrar açıyorum ve açılıyor. Bazen 2 3 seferde düzeliyor. Bozuk kısım, problem nedir? Nasıl çözerim?

Son düzenleme:
Hiç bip sesi gelmiyor mu? Ek olarak verdiğiniz ışık değeri CPU'dan çok PSU olarak görünüyor. Sistemden gelen başka bir belirti yok mu şimdi hata kodları açısından?

Hiç bip sesi gelmiyor mu? Ek olarak verdiğiniz ışık değeri CPU'dan çok PSU olarak görünüyor. Sistemden gelen başka bir belirti yok mu şimdi hata kodları açısından?

Hayır verdiğim linkte her cihazda bip sesi olmaya bileceği yazıyor ve benimkinde yok 3,4 aralığında sistem güç kesintisi nin çözüm açıklamasında CPU arızası da verilmiş RAM'lerimi kontrol ettim pilimi değiştirdim orijinal şarj aletini kullanıyorum sorun CPU'da olmalı.
Sorun CPU'da olmayabilir mi diyorsunuz? Dediğim gibi sorun tam olarak böyle akşam cihazı kapıyorum (sorun gün içinde fazla olmuyor) sabah açıyorum ve ekran yok capslock yanıp sönüyor sonra güç tuşuna basılı tutup kapıyorum ve açılıyor bazen bunu tekrarlamak gerekiyor eski bir Tofaş gibi oldu cihazım kontağı 2 3 defa deneyip açıyorum.
@Enes3078

Yeni konular

Geri
Yukarı