Laptopta ani güç kesilmesi

Baran@

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Toshiba 1TB HDD
Ekran kartı
Nvidia GTX 950M
İşlemci
Intel i7 7500U
Merhaba,

Sorun yaşadığım laptopun modeli Casper Nirvana F700.
İşletim sistemim: Windows 11 Single Language

Bugüne kadar hiçbir sıkıntı çekmemiştim fakat son 1 haftadır her oyun açtığımda laptop aniden kapanıyor. Bilgisayarımdaki ekran kartı sürücüsü dahil bütün sürücülerim güncel. Farklı sürücülerle denedim olmadı, ayrıca denediğim diğer çözümler:
Termal macun değiştirdim,
İçini havayla güzelce temizledim,
Bilgisayar kapanmadan önce sıcaklığını kontrol ettim fakat anormal bir durum olmadı (fanlarım da sağlıklı),
Farklı oyunlarda denedim olmadı,
NVIDIA Denetim Masası'ndan performans ayarlarını değiştirdim olmadı,
Dahili ekran kartıyla çalıştırdım oyun açılıyor fakat FPS normal olarak düşük oluyor,
Tek deneyemediğim şey BIOS güncellemesi, çünkü internette hiçbir dosyası ya da bilgisi bulunmuyor. Casper firmasına mail atarak BIOS güncellemesini talep ettim, geri dönüş yapmalarını bekliyorum.

Bilgisayar fiyatlarından hepimiz haberdarız. Benim sorunuma yenisini almalısın veya ekran kartını değiştirmelisin demeden bir çözüm bulabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop pilini test ettiniz mi?

Hocam benim pek bilgim yok bu pil konusunda. Keşke olsa da yardım edebilsem ama araştırırım sizin için.

Li-ion pil var cihazımda. Kablosunu söküp şarjdan çalıştırdım yine aynı sorun oldu.
Pilde problem olduğunu ne gördüm ne de öyle olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca pili Windows'a girecek kadar yetiyor mu?

Hocam benim pek bilgim yok bu pil konusunda. Keşke olsa da yardım edebilsem ama araştırırım sizin için.

Ayrıca pili Windows'a girecek kadar yetiyor mu?
Evet yetiyor 5 yıllık cihaz ve hiçbir sorunu yoktu şu ana kadar. Pilsiz falanda denedik. Sorun kesinlikle pilde değil. Desteğin için çok teşekkür ederim bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı