HP laptopta FPS düşüşü

Yok şu an düzeldi ama oyunlarda test etmedim henüz. Ayarları yapılandırıp test edip sonuçları aktaracağım.

Hayır. Control panelini açabiliyorum artık fakat olmuyor, oyunlar hala 15 20 SND'e bir düşüyor 5FPS'e kadar. Gerçekten ne yapabilirim bilmiyorum. :(

Sürücülerin güncel olduğunu varsayıyorum sıcaklık değerleriniz nasıl? Eğer sıcaklık da sorun yoksa güç modunu yüksek performans a alın.

Güç modunun ayrıntılarını da kontrol edin GPU ve GPU kullanımı ile alakalı seçenekler ve sekmeler var mı diye.

Sıcaklık oyun içindeyken en fazla 51 dereceye kadar yükseldi. Şimdi şöyle, gbu olarak sadece intel gpusu için bir sekme var fakat o zaten hep maksimum performanstaydı. Bulduğum belki alakalı olan birkaç şeyi yazayım.

Sabit diski kapatma süresi:
Şarjda ve pildeyken 20 dakika.

İşlemci güç yönetimi;
En düşük işlemci durumu:
Pilde %5 prizdeyken %100

Soğutma prizde ve pildeyken etkin.
En yüksek işlemci durumu Pilde ve şarjda %100

Son düzenleme:
Sıcaklık oyun içindeyken en fazla 51 dereceye kadar yükseldi. Şimdi şöyle, gbu olarak sadece Intel GPU'su için bir sekme var fakat o zaten hep maksimum performanstaydı. Bulduğum belki alakalı olan birkaç şeyi yazayım.

Sabit diski kapatma süresi:
Şarjda ve pildeyken 20 dakika.

İşlemci güç yönetimi;
En düşük işlemci durumu:
Pilde %5 prizdeyken %100

Soğutma prizde ve pildeyken etkin.
En yüksek işlemci durumu pilde ve şarjda %100

GPU sıcaklığı yük altına göre düşük tam performansını vermiyor fakat yapabileceğimiz tüm adımları denedik temiz kurulum ve fiziksel arıza kalıyor geriye son çare olarak mümkün ise temiz kurulum deneyin eğer sorun çözülmez ise fiziksel arıza diyebiliriz.

GPU sıcaklığı yük altına göre düşük tam performansını vermiyor fakat yapabileceğimiz tüm adımları denedik temiz kurulum ve fiziksel arıza kalıyor geriye son çare olarak mümkün ise temiz kurulum deneyin eğer sorun çözülmez ise fiziksel arıza diyebiliriz.

Temiz kurulum dediğiniz şey tam olarak nedir?

Sıcaklıktan kaynaklı FPS düşüşü termal macununu yeniletip fanlarını temizleyin.

Hangi oyunlarda FPS'iniz düşüyor? MSI Afterburner ile oyundaki kullanım değerlerini atın.

Neredeyse oynadığım tüm oyunlarda. Şuana kadar bir tek Rocket League'de hiç düşmedi. LoL olsun NFS oyunları olsun Valorant olsun, Roblox, MC, Hyper scape yani daha doğrusu Rocket League dışında hepsi. Ayrıca oyun içindeyken (LoL) en yüksek 51 52 dereceye kadar yükseldi.

Geri
Yukarı