Çözüldü HP laptopu sıfırladıktan sonra Wi-Fi az çekmeye başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ElviraSC

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba. 7 yıllık HP marka laptopum var. Bilgisayarı komple sıfırlama gereği duydum çünkü ekran kartı sürücüsünden dolayı takılmalar yaşadım. Fakat bilgisayarı sıfırladıktan sonra Wi-fi 1 veya 2 diş çekmeye başladı. Bunu ne yaptıysam düzeltemedim. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

(İnternette gördüğüme göre ağ bağdaştırıcısını güncellemem gerekiyormuş. Fakat ne yaptıysam onu da güncelleyemedim.)

(Windows 10)

Çözüm
Bir de bu attığınız linkte BIOS ve LAN sürücüsü mü var acaba?
Evet, var.
Attığınız linki indirmeye çalıştığımda öncesinde HP Support Solutions Framework kurulumu yapmamı istiyor. Kabul edip kurulumu yapmaya çalıştığımda ise .NET Framework 4.7.1 indirmem gerektiğini söylüyor. Onu indir dediğimde 404 olarak hata veriyor. .NET Framework 4.8'i denediğimde ise bilgisayarın kaldırmadığını söyleyip indirmiyor. Bunları indirmeden de attığınız linkteki sürücüyü indirmiyor... Çözüm yolu aradıkça bilgisayar hata veriyor. :/
O halde, yine paylaştığım linkten Driver-Network kısmından bu sefer Broadcom Wireless LAN Driver (Windows 10) uzantısını indirin. Yine kurulum sırasında Framework hatası alırsanız Windows sürümünüzü paylaşın.

Kusura bakmayın. Tatilde olduğum için konu çok yavaş ilerliyor...
Ağ ve İnternet ayarlarına gir Durum sekmesinde en altta bulunuyor. Dediğim ayarları yaptıktan sonra bir fark oldu mu?
Hayır hâlâ aynı maalesef. Sorun şu ki durum sekmesi yok. Diğer olan şeylere bakıyorum onların içinde ağ ayarlarını sıfırla yok. Bilgisayarı sıfırlamadan önce durum sekmesi vardı diye hatırlıyorum. Çünkü bir iki kez öyle sıfırlamıştım. Şu an ne sekme var ne sıfırlama...

@P R O F O U N D Merhaba. Sizi biri önermiş orada gördüm. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? 3 gündür bu konuyla uğraşıyorum. Yukarıdaki arkadaş çok yardımcı oldu sağ olsun fakat bir türlü olmuyor. Bir çözüm öneriniz var mıdır?

Son düzenleme:
@Rory Merhaba. Sizi biri önermiş orada gördüm. Bu konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz? 3 gündür bu konuyla uğraşıyorum. Yukarıdaki arkadaş çok yardımcı oldu sağ olsun fakat bir türlü olmuyor. Bir çözüm öneriniz var mıdır?
Merhaba. Dizüstünüzün modelini alabilir miyim acaba?

HP 15-af102nt energy star
BIOS ve LAN sürücülerini güncelleyin.

Dosyaları şu siteden indirin:
Not: Wireless LAN sürücüsü için Driver-Network sekmesi altındaki Realtek RTL8xxx Wireless LAN Drivers adlı uzantı yolunu izleyin.

Bunu uyguladıktan sonra probleminiz çözülmediyse InSSIDer programını indirip Wi-Fi bağlıyken tarama yapıp tarama sonuçlarınızı buraya atmanızı rica ediyorum.

BIOS ve LAN sürücülerini güncelleyin.

Dosyaları şu siteden indirin:
Not: Wireless LAN sürücüsü için Driver-Network sekmesi altındaki Realtek RTL8xxx Wireless LAN Drivers adlı uzantı yolunu izleyin.

Bunu uyguladıktan sonra probleminiz çözülmediyse InSSIDer programını indirip Wi-Fi bağlıyken tarama yapıp tarama sonuçlarınızı buraya atmanızı rica ediyorum.
Attığınız linki indirmeye çalıştığımda öncesinde HP Support Solutions Framework kurulumu yapmamı istiyor. Kabul edip kurulumu yapmaya çalıştığımda ise .NET Framework 4.7.1 indirmem gerektiğini söylüyor. Onu indir dediğimde 404 olarak hata veriyor. .NET Framework 4.8'i denediğimde ise bilgisayarın kaldırmadığını söyleyip indirmiyor. Bunları indirmeden de attığınız linkteki sürücüyü indirmiyor... Çözüm yolu aradıkça bilgisayar hata veriyor. :/

Ben de pek bilgisayardan anlamadığım için yapamıyorum ne yazık ki. İnternette de hiçbir şekilde bulamıyorum bunları... Yardımınız için teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme:
Evet, var.
O halde, yine paylaştığım linkten Driver-Network kısmından bu sefer Broadcom Wireless LAN Driver (Windows 10) uzantısını indirin. Yine kurulum sırasında Framework hatası alırsanız Windows sürümünüzü paylaşın.

Çözüm
Evet, var.

InSSIDer programını indirmeye çalıştığımda .NET Framework hatası almıştım. Fakat bu son anlattığınızı yaptığımda öyle bir hata vermedi. Bilgisayar sürümü 2015 olduğu için kabul etmiyor sanırım. 2016 ve sonrası için geçerli diye gördüm frameworku.

Çok teşekkür ederim Wi-fi şu an full çekiyor.

5 gündür kıvrandım resmen. Ne kadar teşekkür etsem az cidden.

Ne kusuru... Umarım tatiliniz çok iyi geçiyordur ve çok daha iyi tatiller geçirirsiniz. Bilgisayarcıya götürecek durumda değildim şu aralar. İnanın çok büyük bir şey yapmış oldunuz benim için. Tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı