HP Laptop'un Thermal Throttling Yapması

Teurastaja.

Kilopat
Herkese merhaba yaklaşık 7 aydır HP laptop kullanıyorum. İçini açıp tüm tozlarını temizledim ve termal macununu Arctic MX-4 ile değiştirdim. İlk 1 hafta oyundayken 80 derecelerde geziyordu.2. haftanın sonlarına doğru bu lanet olası thermal throttling tekrar başladı. 90 dereceye ulaşınca yapıyor. Oyuna girdikten yaklaşık 10 dakika sonra başlıyor ve Alt+Tab yaptıktan sonra bir 10 dakika daha götürüyor. ThrottleStop programını yükledim ancak desteklenmeyen CPU uyarısı alıyorum. Format attım, AMD sürücüsünü değiştirdim sonuç aynı. Arka planda bilgisayarı yoracak hiçbir uygulama çalışmıyor. Laptop'un altında boşluklar olduğu halde yapıyor. Garantiye falan gönderin demeyin ilgilenmiyorlar. 2 kere gönderdim laptop hiçbir şey yapılmadan geri geldi.
İşlemci: AMD Athlon 300U
Ekran Kartı: AMD Radeon 530
RAM: 8 GB
240GB SSD
Windows 10 1909 Sürümü

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam macun da yenilediyseniz bu duruma yapacak bir şey yok. Yani laptoplar böyle. Bir de eski olunca bu sorunları yaşamanız çok normal. Artık bir internet sitesi açmak bile eski bilgisayarları inletiyor. Thermal throttling kapatırsanız bu kez bilgisayarın kendini kapatma sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Hocam macun da yenilediyseniz bu duruma yapacak bir şey yok. Yani laptoplar böyle. Bir de eski olunca bu sorunları yaşamanız çok normal. Artık bir internet sitesi açmak bile eski bilgisayarları inletiyor. Thermal throttling kapatırsanız bu kez bilgisayarın kendini kapatma sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.
Yakında satıp masaüstüne geçeceğim bir daha laptop kullanırsam.Kafa dağıtmak için 1 saatliğine giriyorum kanser olup çıkıyorum.

Isı borusunu sıktığınızdan ve boşluk olmadığından emin olun. Belki sorunlu olduğu için termal macun yavaşça kuruyordur. Bu 2. haftada derecelerin artmasınıda açıklar

Yeni konular

Geri
Yukarı