HP LaserJet P1102 sıfırdan kurma

abdurahman55

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün yazıcıdan çıktı alırken elektrik gitti. Yeniden bilgisayarı açtığımda bilgisayar yazıcıyı tanımamaya başladı. Tak çıkar falan yaptım ama sonuç alamadım. Çalışırken sağ altta yazıcı işareti oluyordu şimdi o yok ve aygıt yöneticisinde yazıcıyı bilinmeyen aygıt olarak tanımlıyor. Yazıcı tamamen silmek için HP'nin uninstall.exe programını çalıştırdım. 30 dakika falan bekledim bitmeyince onu da kapattım. Sorum şimdi nasıl tamamen temiz bir kurulum yapabilirim?
1 gün uğraştıktan sonra sorunu çözdüm. Sürücülerin yeniden yüklenmesi gerekiyormuş. Başka arkadaşlar aynı sorunu yaşarsa yaptıklarım:
Arkadaşlar öncelikle direkt yazıcının sitesinden driverları indirip kurulum yapınca olmuyordu bende. onun için önce Yazıcıyı Aygıt Yöneticisinde Diğer Aygıtlardan çıkardım.
HP Smart Install USB Device Drivers Download for Windows 10, 8.1, 7, Vista, XP bu sitedeki driverlardan sondan 1.yi indirdim. Aygıt Yöneticisi/Diğer Aygıtlar/"Yazıcı İsmi" nin içine girin. Sürücü güncelleştir deyin alttakini seçin bir daha alttakini seçin "İleri" deyin "Disketi var"ı seçin indirdiğiniz klasörün içindeki .inf dosyasını seçin.Sonra güncelliyor biraz bekleyeceksiniz.Bu işlemden sonra Yazıcınız Aygıt Yöneticisinde Diğer Aygıtlar kısmından çıkıp DVD/CD-ROM sürücüleri kısmına geliyor.İşte bundan sonra yazıcının sitesindeki driverlardan indirip kurduğunuzda "Yazıcıyı bilgisayara tak" aşamasında bilgisayar yazıcıyı yazıcı olarak görüyor. Sonrasında driverları kurun düzelir

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı