HP Omen 15-CE0xx laptopta çizgiler çıkıp kayboluyor

Ceiheane

Hectopat
Ek Açıklama 2022-10-22 215908.png
Ek Açıklama 2022-10-22 215908 a.png
Screenshot_20221022-220731_Video Player.jpg

Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar. Üstte özellikleri ve arızanın şeklini verdiğim HP Omen 15-CE0xx model aldığım bilgisayara orijinal Windows 10 Pro format attıktan sonra PC yalnızca boştayken (masaüstünde hiçbir şey açık değilken ya da simge durumuna küçülttükten sonra) net çekemediğim fotoğraftaki gibi çizgiler ekranda aşağıdaki hep aynı konumda saliselik görünüp kayboluyor. Güncel sürücüleri kurdum. Dediğim gibi yalnızca boştayken oluyor. Ekranda sekmeler açıkken hiç olmuyor. Sebebini bilen varsa söyleyebilirse çok sevinirim. Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu. USB'ye Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim Windows'u kurdum.

VRAM sorunu, düzelmez ve nerede ne zaman tetiklenir belli olmaz ama yakın bir tarihte çöp olacak.

Panele hafif baskı yaparak test yap, sorun oluyor mu diye kontrol et. Flex'ler ile oynadıysan soketleri kontrol et.

Eki Görüntüle 1551013Eki Görüntüle 1551012Eki Görüntüle 1551027
Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar. Üstte özellikleri ve arızanın şeklini verdiğim HP Omen 15-CE0xx model aldığım bilgisayara orijinal Windows 10 Pro format attıktan sonra PC yalnızca boştayken (masaüstünde hiçbir şey açık değilken ya da simge durumuna küçülttükten sonra) net çekemediğim fotoğraftaki gibi çizgiler ekranda aşağıdaki hep aynı konumda saliselik görünüp kayboluyor. Güncel sürücüleri kurdum. Dediğim gibi yalnızca boştayken oluyor. Ekranda sekmeler açıkken hiç olmuyor. Sebebini bilen varsa söyleyebilirse çok sevinirim. Format atmadan önce böyle bir sorun yoktu. USB'ye Microsoft'un kendi sitesinden indirdiğim Windows'u kurdum.

Bu ekran kartında bozulmalar olduğunu gösteriyor. Deneyebileceğin fazla bir şey yok. Monitöre giden Flex kablolardada bir sıkıntı olabilir. OMEN by HP 15-ce000 Laptop PC series Software and Driver Downloads | HP® Customer Support BIOS'unu güncelle buradan. DDU ile sürücü silmeyi deneyebilirsin. Windows Update'de eksik varsa onu indir. Yoksada tekrar temiz kurulum yapıp driverları temiz bir şekilde indirmelisin. Düzelmezse başta yazdığım sebeplerden laptopunda arıza olmuş olabilir.

Eki Görüntüle 1551013Eki Görüntüle 1551012Eki Görüntüle 1551027

Bir de oyunlarda bir bozulma var mı kontrol et. Bu arada uzun süre kullanmaya devam edersen laptopun çöp olabilir. Garantiye vermeni öneririm.
Buna ek olarak kurduğun sürücü eski olabilir NVIDIA Türkiye sitesinde farklı gösteriyor yeni çıkan 522.25 sürümü burada. GeForce Game Ready Driver | 522.25 | Windows 10 64-bit, Windows 11 | NVIDIA

Son düzenleme:

Geri
Yukarı