HP Omen 15-EN1011NT Düşük CPU ve GPU Kullanımı

Alperen Değer

Kilopat
Yer
Aydın
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopu yeni aldım çok fazla test edemedim ancak BF5 oyununda performans çok iyi değil gibi. Özellikle CPU ve GPU kullanımı çok düşük. Ayarlar Ultra'da. Sorun nedir bilgisi var mı? Resimleri aşağıya bırakıyorum. @Radeon RX 5500M @Ali Güngör @Recep Baltaş

• Ryzen 5800H
  • 16 GB RAM
  • 3070 Max-Q 100W

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    89,5 KB · Görüntüleme: 42
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    104,6 KB · Görüntüleme: 46
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    70,7 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Hocam benimle aynı laptop ama sadece içinde 3060 var. Adamla aynı ayarları yaparak Valorant oynadım. Benden rahat 30-40 FPS daha fazla alıyor. Ben adamın ayarlarında 130-140 FPS alıyorken o 160-170 arasında geziyor. MUX dalgasından dolayı belli seviyeden düşük FPS aldığımı farkındayım ama videodaki adam benden nasıl fazla alabiliyor ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Radeon RX 5500M
Bunun sebebini bilemiyorum hocam, nvidia tarafında yazılıma pek hakim değilim.
Hocam benimle aynı laptop ama sadece içinde 3060 var. Adamla aynı ayarları yaparak Valorant oynadım. Benden rahat 30-40 FPS daha fazla alıyor. Ben adamın ayarlarında 130-140 FPS alıyorken o 160-170 arasında geziyor. MUX dalgasından dolayı belli seviyeden düşük FPS aldığımı farkındayım ama videodaki adam benden nasıl fazla alabiliyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
@Radeon RX 5500M

Bunun sebebini bilemiyorum hocam, NVIDIA tarafında yazılıma pek hakim değilim.
Hocam benimle aynı laptop ama sadece içinde 3060 var. Adamla aynı ayarları yaparak Valorant oynadım. Benden rahat 30-40 FPS daha fazla alıyor. Ben adamın ayarlarında 130-140 FPS alıyorken o 160-170 arasında geziyor. MUX dalgasından dolayı belli seviyeden düşük FPS aldığımı farkındayım ama videodaki adam benden nasıl fazla alabiliyor?
@Radeon RX 5500M

Bunun sebebini bilemiyorum hocam, NVIDIA tarafında yazılıma pek hakim değilim.

FN+F12 yaparsanız düzelir hocam.

Başka sorununuz varsa yazın müsaitim.
Merhaba Hocam,

Fikrinizi rica edecektim, diğer rtx3070'li modellere baktığımda denk markaların ürünleri 22.000 TL civarından başlıyor. Genellikle ucuz olduğu için tercih edilen Monster ve Casper gibi markalar bile bizim HP makineden daha pahalı. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

25.000 TL civarı olan makinelerde 120-130w rtx3070 bulunuyor ama arada ki farka değecek kadar bir performans artışı olmayacağını düşünüyorum.

Ayrıca HP'de istese 100w olan limiti 120w gibi bir rakama çıkarabilirmiş diye düşünüyorum, gpu %100 kullanımda olduğunda bile gpu sıcaklığı 65 dereceyi geçmiyor, en yüksek 68 dereceyi gördüm. Nvidia'nın sitesinde 95 dereceye kadar sıcaklığa dayanır yazıyordu hemde.

Geri
Yukarı