HP Omen 15 iade edilmeli mi?

Bu da bir bakış açısı tabii. RAM'i sonradan değiştirebilirsiniz ama MUX'u sonradan ekleyemezsiniz.

Bu da benim bakış açım. Sevgiler.

Elbette, ama MUX tan beklenen fayda 2000-3000 TL yi karşılıyor mu sorusunu ikisi arasında kalan insanların düşünmesi lazım. Tabi herkesin kendi kararı.

Bu arada yanlış bilgi vermiş olmayayım, incelemede Legion 5 Pro için ağırlık verilmiş, 450 gr daha ağır ama Legion 5 normal versiyonu sanırım Omen 15 le aynı ağırlıkta

Elbette, ama MUX'tan beklenen fayda 2000-3000 TL'yi karşılıyor mu sorusunu ikisi arasında kalan insanların düşünmesi lazım. Tabi herkesin kendi kararı.

Bu arada yanlış bilgi vermiş olmayayım, incelemede Legion 5 Pro için ağırlık verilmiş, 450 gr daha ağır ama Legion 5 normal versiyonu sanırım Omen 15 le aynı ağırlıkta

Hocam, 5800 ve 3060'lı Omen'i almayı düşünüyorum. Sizin probleminiz giderildi mi ve hala önerir misiniz? Teşekkürler.

Hocam, ilk gelen cihazın donanımsal arızası (batarya) olduğu servis tarafından da tescillendi ve değişim yaptılar. Yeni gelen cihazda bir sıkıntım yok şu anda.

Dün ilk kez zorlayacak grafikleri olan birkaç oyun yükledim, işlemci sıcaklığı 90-92 lere çıkıyordu ama Youtube'dan araştırıp Windows üzerinden işlemcinin aggressive modda çalışma ayarını kaldırınca 80 i geçmiyor. Performans sorunu da yaşamadım bu ayardan sonra.

Benim temel amacım online ders vermek için kullanmak olacak, bunun için şarj süresi önemliydi. 5 saat gibi bir süreye razıydım. Denge modunda (ekran parlaklığı %50) ve batarya %50 ye indikten sonra batarya koruma modunda çalışma şeklinde ayarladım. 6.5 saate yakın batarya ömrü alıyorum bu şekilde. Bu arada denge modunda ofis tarzı kullanımda fan hiç rahatsız edici değil ve CPU sıcaklığı 45-50 lerde oluyor.

Yani özetle şimdilik memnunum ama benim beklentilerimle sizin beklentileriniz aynı mıdır cihazdan bilemem.

Hocam, ilk gelen cihazın donanımsal arızası (batarya) olduğu servis tarafından da tescillendi ve değişim yaptılar. Yeni gelen cihazda bir sıkıntım yok şu anda.
Hocam siz HP'nin servisine mi gönderdiniz yoksa size raporu email yoluyla mı gönderdiler? Aldığınız satıcı kimdi? Benimde latpobumun sol fanı bozuldu. Telefondan iletişime geçtim, test falan yaptırdılar. Email yoluyla bana arızalı olduğuna dair raporu verdiler. Dey Elektroniğe yolladım ama raporu kabul etmediler. Neymiş illa Penta'nın servisine yollamam gerekiyormuş. HP'den aldığım raporu kabul etmediler.

Hocam siz HP'nin servisine mi gönderdiniz yoksa size raporu email yoluyla mı gönderdiler? Aldığınız satıcı kimdi? Benimde latpobumun sol fanı bozuldu. Telefondan iletişime geçtim, test falan yaptırdılar. Email yoluyla bana arızalı olduğuna dair raporu verdiler. Dey Elektroniğe yolladım ama raporu kabul etmediler. Neymiş illa Penta'nın servisine yollamam gerekiyormuş. HP'den aldığım raporu kabul etmediler.

Hocam öncelikle geçmiş olsun, çok can sıkıcı oluyor bu durumlar. O kadar heves edip, tonla para verip bu tip şeyler yaşamak moral bozucu. İnşallah en kısa sürede çözülür.

Hocam evet ilk raporu HP servisi uzaktan bağlanıp inceleyip düzenliyor ama nihai olarak Distribütör firmanın da bu arızayı teknik servise onaylatması gerekiyor. (Tahminim sonuçta resmi distribütör olduklarına göre arızaya kendileri değil de HP yetkili servislerinden birine baktırıyorlardır). Ben GPN Teknoloji'den aldım, cihazı onlara yolladım onlar distribütöre yolladılar. Ama istersem doğrudan distribütöre de yollayabileceğimi söylediler vakit kaybı olmasın diye. Ama ben distribütöre telefonla ulaşamadığım için GPN e yolladım.

Bana gelen HP nin ilk raporunda (ayıplı ürün raporu) hem distribütöre hitaben hem de GPN e hitaben, cihazın incelenip teknik problemin onaylanması durumunda değişim yapılması isteniyor. Sizde de bu yazılmıştır muhtemelen, yani HP benim bu raporum yeterli demiyor. Cihazın incelenmek üzere alınması için bir ön rapor gibi düşünebilirsiniz onu.

Hocam öncelikle geçmiş olsun, çok can sıkıcı oluyor bu durumlar. O kadar heves edip, tonla para verip bu tip şeyler yaşamak moral bozucu. İnşallah en kısa sürede çözülür.

Hocam evet ilk raporu HP servisi uzaktan bağlanıp inceleyip düzenliyor ama nihai olarak Distribütör firmanın da bu arızayı teknik servise onaylatması gerekiyor. (Tahminim sonuçta resmi distribütör olduklarına göre arızaya kendileri değil de HP yetkili servislerinden birine baktırıyorlardır). Ben GPN Teknoloji'den aldım, cihazı onlara yolladım onlar distribütöre yolladılar. Ama istersem doğrudan distribütöre de yollayabileceğimi söylediler vakit kaybı olmasın diye. Ama ben distribütöre telefonla ulaşamadığım için GPN e yolladım.

Bana gelen HP nin ilk raporunda (ayıplı ürün raporu) hem distribütöre hitaben hem de GPN e hitaben, cihazın incelenip teknik problemin onaylanması durumunda değişim yapılması isteniyor. Sizde de bu yazılmıştır muhtemelen, yani HP benim bu raporum yeterli demiyor. Cihazın incelenmek üzere alınması için bir ön rapor gibi düşünebilirsiniz onu.
Anladım hocam teşekkür ederim. HP'den aldığım rapor ile Penta'nın teknik servisine yollacağım.

Sorunu çözebildiniz mi

1. Omen Gaming Hub programını Windows açıldıktan sonra açın fan kısmına geldikten sonra uygulamayı kapatın ve Görev Yöneticisi'nden de görevi sonlandırın. Bu sayede film izlerken gereksiz fan sesi yükselmiyor.
2. Güç seçenekleri kısmından dengeli modu kullanın ve ayar kısmı ortada kalsın.
3. HP'nin sitesindeki AMD ve NVIDIA sürücülerini kullanın. Daha sonra Windows güncellemeleri sayfasındaki opsiyonel güncellemelerdeki tüm sürücüleri kurdum sorun olmadı.
4. Turbo'yu sadece render ağırlıklı programlarda açın ben powerplanswitcher kullanıyorum. Sistem çubuğundan kolaylıkla Turbo açıp kapatabiliyorum. Windows mağazasında mevcut.
5. Turbo Boost açıkken düşük sıcaklıklarda oynamak için aatu kurun oradan templimit 85 ya da 90 ayarlayın. Bu ayar FPS kaybı yaşamadan 4GHz'lerde çalıştırıyor 100 derecelere çıkmasını engelliyor. Ryzen'ler sıcak çalışıyor bu bir gerçek. Daha düşük limitler performansı düşürebilir.

1.seçeneği uygulamadan önce bilgisayar 80 derecelere çıkıyor ve fanlardan düşük hıza rağmen vızıltı sesi almıştım. Tamamen yazılımsal bir sorun. Çünkü NVIDIA'da sıcaklık 80 dereceleri geçmedi Warzone'da balanced 4200RPM hızında. Performans modu 72-75 derecelere düşürüyor ama 5900RPM ile.
Hocam mesaj atabilir misiniz acaba bu konu hakkinda bana?

Yeni konular

Geri
Yukarı