HP Omen 15 laptopta NVIDIA Denetim Masası'na girilmiyor

Nviten

Kilopat
Daha fazla  
HP Omen 15 laptopa sahibim, ilk başlarda bir sorun yaşamazken geçtiğimiz günlerde biraz FPS kaybı gözlemledim. Üzerine de ekran kartı ayarlarına bir göz atmak istedim fakat Denetim Masası'na asla giriş yapamadım. Masaüstünde sağ tıkladığımda Denetim Masası çıkmıyor, arama çubuğundan aratıp girdiğimde açılmıyor, Windows Store'den tıkladığımda da açılmıyor. DDU ile sürücüleri temizleyip tekrardan kurdum manuel olarak, düzelmedi. Hizmetlerden NVIDIA'yı durdurdum, başlattım, yeniden başlattım yine düzelmedi. Temizleyip kurduktan sonra da Experience'de son güncelleme hala yapılmamış gözüküyordu ve indirip tekrardan kurduğumda da hızlı kurulum ve özel kurulum seçenekleri duruyor, gitmiyor. Ayrıca Experience'de de güncelleme sekmesi haricinde herhangi bir sekmeye giriş yapamıyorum. İşletim sistemim Windows 11 (dediğim gibi, ilk kurulduğu vakitlerde bir problem yoktu)

Konuyu açtıktan yarım saat sonra Aygıt Yöneticisini tekrar kontrol ettiğimde bu hatayı gördüm, bir önceki sürüme döndüğümde düzeldi fakat diğer problemler hala aktif.
Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Selam,
*** DDU ile tekrar temizleyin ve PC yi yeniden başlatın. Ekran kartı driverini kurmayın, windows updateyi kontrol edin ve tüm güncellemeleri tamamlayın muhtemelen sorun çözülecektir.
*** Çözülmezse windows updateyi tekrar kontrol edin ve isteğe bağlı güncellemeleri kontrol ederekvar ise ilgili isteğe bağlı updateyi de kurun.

Selam,
*** DDU ile tekrar temizleyin ve PC yi yeniden başlatın. Ekran kartı driverini kurmayın, windows updateyi kontrol edin ve tüm güncellemeleri tamamlayın muhtemelen sorun çözülecektir.
*** Çözülmezse windows updateyi tekrar kontrol edin ve isteğe bağlı güncellemeleri kontrol ederekvar ise ilgili isteğe bağlı updateyi de kurun.
Selam, dediklerinizi harfiyen yaptım fakat sonuç yine hüsran oldu. DDU ile kaldırıp Update'ye girdiğimde NVIDIA - Display - 30.0.15.1278 güncellemesi çıktı, yaptım ve bir değişim olmadı, panel de açılmıyor hala. İsteğe bağlıda da HP Inc. - SoftwareComponent - 1.58.3423.0 ve HP Inc. - SoftwareComponent - 4.2.1608.0 güncellemeleri vardı, yaptım, bir değişim olmadı. Ayrıca Grafik Ayarlarında Yüksek Performans da Güç Tasarrufu da AMD ekran kartı gözüküyor şu anda.

1692121091586.png

Denemedi iseniz HP nin yardımcı programları bilgisayarı tarayarak kurulması gereken ek yazılım var ise tesbit ederek kurabilir.

Denemedi iseniz HP'nin yardımcı programları bilgisayarı tarayarak kurulması gereken ek yazılım var ise tespit ederek kurabilir.

Maalesef yine bir etkisi olmadı. Sanırım çözümü yalnızca formatta bulabileceğim.

Dün gece bilgisayara format attım fakat sonuç yine hüsran oldu. Aygıt Yöneticisi'nde şu anda kod 43 hatası alıyorum. GeForce Experience düzgün çalışmıyor, ne zaman sürücü manuel de kurmuş olsam Experience açıldığında tekrardan son sürümü indiriyor ve kurulumu başlatıyor. Sonucunda yine olan sürümü kuruyor fakat özel ve hızlı kurulum sekmeleri durmaya devam ediyor. Control Panel'e girişim asla yok. Grafik ayarları'nda yüksek performans da güç tasarrufu da AMD ekran kartı üzerine seçili. Sorun yazılımsal mıdır yoksa donanımsal mı? Servise göndermeli miyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı