HP Omen 16 4070 vs Legion Pro 5 4060

NullVoid

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Hollanda'dan bir arkadaşım aracılığı ile laptop getirteceğim. Bunu üniversitede ve oyun oynamak için kullanacağım, yani soğutması ve pil ömrü benim için önemli ama bunun yanında olabildiğince performans da istiyorum. Bu ikisi arasında kaldım. Bir de Asus ROG 16 4060 var ama onu eledim çünkü fiyatı aynı ve Sosyal'de okuduğuma göre Coil Whine sorunu olabiliyormuş.

HP Omen 16 - Legion Pro 5

Lenovo QHD çözünürlükte, 4060 bunu kaldırabilir mi emin değilim. İkisi de yeni çıktığı için youtube'da incelemelerini bulamadım, MUX Switch ve TDP değerlerini bilmiyorum ama geçen seneki ve bu seneki diğer modellerinde var o yüzden bunlarda da olduğunu varsayıyorum. Sizce ikisi arasından hangisini tercih etmeliyim?

Kalite olarak Legion Pro 5, performans olaraksa HP Omen 16. RTX 4070'in TDP'si 80W, RTX 4060'ınki 140W olsun yine 80W'lık RTX 4070 daha yüksek performans verir, arada fark da olur. (Sadece bir örnekti bu. TDP'ye fazla takılmayın diye.) O yüzden performans için her zaman güçlü olan ekran kartı tercih edilmeli. Ancak ROG'u elemekle iyi bir karar verdiniz. HP Omen yerine RTX 4070'li ROG almayı düşünseydiniz bu sefer Lenovo'yu önerirdim.

Geri
Yukarı