HP Omen 17 - 3070 / 11800H 25.109 TL

Uzun bir sürenin ardından ürün tekrar stoklara girmiş. Trendyol'a özel indirim var. N11'deki fiyatıyla arada neredeyse 4500 TL fark var. Satıcı resmi HP satıcılarından birisi olan GPN teknoloji. Ürünün içerisinde Max-P 3070 ve MUX mevcut.

HP OMEN 17
Merhabalar, sizce alınır mı hocam? Hani uzun vadede üzer mi.

Bence alınır. 140W RTX 3070 ve 11800H ile uzun süre götürebilecek bir ürün. Ürünün kasası ve soğutması da iyi. Bu fiyat bandında daha iyisi yok bence. Legion 5 3070 modelinden kasa olarak daha iyi.
Ama ürünün soru kısmında TDP değeri 85W diyor trendyol da?

Ama ürünün soru kısmında TDP değeri 85W diyor trendyol da?

Satıcıya sordum. Son soruyu soran benim. Ürün ellerine sıfır kapalı kutu geldiği için teknik bilgiler konusunda hakim olmadıklarını söylediler. Yurtdışı inceleme videolarına ve makalelerine epey baktım. 11.nesil Intel işlemciye sahip OMEN 17'lerin hepsi Max-P üretiliyor. Max-Q olan bir önceki OMEN serisiydi. Satıcı da buna dayanarak 85W diyor sanırım. Özetle linkteki ürünün 140W olduğuna eminim. Bu modelin 85W versiyonu yok çünkü.

Satıcıya sordum. Son soruyu soran benim. Ürün ellerine sıfır kapalı kutu geldiği için teknik bilgiler konusunda hakim olmadıklarını söylediler. Yurtdışı inceleme videolarına ve makalelerine epey baktım. 11.nesil Intel işlemciye sahip OMEN 17'lerin hepsi Max-P üretiliyor. Max-Q olan bir önceki OMEN serisiydi. Satıcı da buna dayanarak 85W diyor sanırım. Özetle linkteki ürünün 140W olduğuna eminim. Bu modelin 85W modeli yok çünkü.
Demek o sizdiniz :D Peki hocam satıcı bu bilgiyi tamamen doğrulamadan almak mantıklı mı? Birde kasa kalitesini biraz daha anlatır mısınız?(Soğutma bakımından)

Demek o sizdiniz :D Peki hocam satıcı bu bilgiyi tamamen doğrulamadan almak mantıklı mı? Birde kasa kalitesini biraz daha anlatır mısınız?(Soğutma bakımından)

İade durumunu satıcıyla konuşmak lazım. Eğer iade kabul edecekse alıp denemekten zarar çıkmaz. Ben yurtdışında Max-Q 3070'e sahip bu modelden bulamadım. Çok yeni çıktıysa ve incelemesi çıkmadan direkt satışa gönderildiyse bilemiyorum. Satıcının da kafa karışık.

İade durumunu satıcıyla konuşmak lazım. Eğer iade kabul edecekse alıp denemekten zarar çıkmaz. Ben yurtdışında Max-Q 3070'e sahip bu modelden bulamadım. Çok yeni çıktıysa ve incelemesi çıkmadan direkt satışa gönderildiyse bilemiyorum. Satıcının da kafa karışık.
Peki siz soğutma konusunda nasıl buluyorsunuz omen serisini? Çünkü laptop baya ince duruyor anlamadım..

Geri
Yukarı