HP Omen 17 - 3070 / 11800H 25.109 TL

Peki siz soğutma konusunda nasıl buluyorsunuz, omen serisini

Ben 10750H - 2060 OMEN 15 modelini kullanmıştım. Ekran kartı 75, işlemci de 85 dereceyi geçmezdi kolay kolay. Turbo modda bu değerler daha da düşüyordu. Birde Intel versiyonlarda undervolt yapabiliyorsun OMEN Command Center aracılığıyla. Sıcaklıklar 7-8 derece daha fark ediyor o zaman. Genel olarak soğutması iyi, altındaki fanlar büyük ve bakır borular kalın. Izgarası da hava almaya çok müsait.

Ben 10750H - 2060 OMEN 15 modelini kullanmıştım. Ekran kartı 75, işlemci de 85 dereceyi geçmezdi kolay kolay. Turbo modda bu değerler daha da düşüyordu. Birde Intel versiyonlarda undervolt yapabiliyorsun OMEN Command Center aracılığıyla. Sıcaklıklar 7-8 derece daha fark ediyor o zaman. Genel olarak soğutması iyi, altındaki fanlar büyük ve bakır borular kalın. Izgarası da hava almaya çok müsait.
Hocam ben alıyorum o zaman :D dediğiniz gibi 130W dır gibi geliyor bana. Öyle değilse de iade ederim, edilebiliyor.

Hocam ben alıyorum o zaman :D dediğiniz gibi 130W dır gibi geliyor bana. Öyle değilse de iade ederim, edilebiliyor.

Hocam iadeyi satıcıya bir sorun. Eğer iade kabul edecekse kutu açıldıktan sonra deneyebilirsiniz. Oyun testlerinde ekran kartı 130W üzerine çıkıyorsa Max-P demektir zaten. Ancak dediğim gibi satıcı iadeye onay versin ilk önce.

Hocam iadeyi satıcıya bir sorun. Eğer iade kabul edecekse kutu açıldıktan sonra deneyebilirsiniz. Oyun testlerinde ekran kartı 130W üzerine çıkıyorsa Max-P demektir zaten. Ancak dediğim gibi satıcı iadeye onay versin ilk önce.
Hocam zaten iadeyi trendyol üzerinden sağlamıyor muyuz? Ürünün sayfasında iade koşulları çıkıyor. Ben mi yanlış anladım yoksa..

Hocam zaten iadeyi trendyol üzerinden sağlamıyor muyuz? Ürünün sayfasında iade koşulları çıkıyor. Ben mi yanlış anladım yoksa..

Orası öyle de satıcı ürün eline geçtikten sonra bu ürünün kutusu açılmış diyip iadeye red verebilir. Satıcı ile görüşün önce. Burası Türkiye maalesef.

Orası öyle de satıcı ürün eline geçtikten sonra bu ürünün kutusu açılmış diyip iadeye red verebilir. Satıcı ile görüşün önce.
Pekala, teşekkür ederim hocam.
Orası öyle de satıcı ürün eline geçtikten sonra bu ürünün kutusu açılmış diyip iadeye red verebilir. Satıcı ile görüşün önce. Burası Türkiye maalesef.
HP türkiye ile görüşme yaptım Ekran kartı MAX-P imiş. Almak isteyenler gönül rahatlığıyla alabilirler.

Son düzenleme:
Siz almadan önce satıcıyla iade işini yine de konuşun hocam. Türkiye'de neyin ne olacağı belli olmaz.
Soruyu sordum zaten hocam, bakalım.. O noktayı garantilemeye çalışıyorum şuanda.
Siz almadan önce satıcıyla iade işini yine de konuşun hocam. Türkiye'de neyin ne olacağı belli olmaz.
Şu şekilde bir cevap aldım hocam. Almak mantıklı olur mu sizce?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-03-04-17-53-50-570_trendyol.com.jpg
    Screenshot_2022-03-04-17-53-50-570_trendyol.com.jpg
    60,5 KB · Görüntüleme: 152
Son düzenleme:
Soruyu sordum zaten hocam, bakalım.. O noktayı garantilemeye çalışıyorum şuanda.

Şu şekilde bir cevap aldım hocam. Almak mantıklı olur mu sizce?

Kutunun açılmasına iade alıyorlar o zaman demekki. Önemli olan düzgün paketleme ve eksiksiz kutu içeriği sağlama. Alınır bence. Olmadı aynı şekilde paketleyip iade edebilirsiniz.

Legion 5 - (5800H - 3070) de bu fiyatlara gelip gidiyor ama hangisini almak daha mantıklı?

Bir de M1 Pro Macbook Pro 14" Baz model var ama arm ve mac os uyumluluk konusunda düşündürüyor.(python, tensorflow, ardunio vb.)

Bir de sanırım bu üründen 230w adaptör çıkıyor. Sanırım diyorum gpn teknolojinin kendi sitesinde de 330w demişler Zamanında Dell 7567'de 130W adaptör vermişlerdi pilden yiyordu. Mesela legionda 300w adaptör var. 230W adaptör ne kadar sorun çıkartır. Olmadı 300w adaptör alalım diyelim. Adaptörü bulunur mu kaç tlye bulunur?

Aşırı arada kaldım. 7700HQ işkence ediyor. :D Ne dersin bu modele?

Geri
Yukarı