HP Omen 17 4070 vs ROG STRIX G16 4070

Omen'in ekranı QHD yani 1440p olduğu için Rog strix'e göre 30 ila 40 fps arası daha az fps veriyor. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim, zaten günümüz oyunlarında optimizasyon problemi çok olduğundan 100 fps'yi görmemiz çok zorken bir de QHD ekran ile aldığımız bu düşük fpsyi 30-40 fps arasında düşürmek ne kadar mantıklı? Rog strix ile 100 fps aldığın bir oyundan Omen ile 65 fps civarlarında bir fps alıyorsun.

Son düzenleme:
Omen'in ekranı QHD yani 1444p olduğu için ROG STRIX'e göre 30 ila 40 FPS arası daha az FPS veriyor. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim, zaten günümüz oyunlarında optimizasyon problemi çok olduğundan 100 FPS'yi görmemiz çok zorken bir de QHD ekran ile aldığımız bu düşük FPS'yi 30-40 FPS arasında düşürmek ne kadar mantıklı? ROG STRIX ile 100 FPS aldığın bir oyundan Omen ile 65 FPS civarlarında bir FPS alıyorsun.

Sağ olun hocam o zaman ROG alayım

Omen'in ekranı QHD yani 1440p olduğu için Rog strix'e göre 30 ila 40 fps arası daha az fps veriyor. Bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim, zaten günümüz oyunlarında optimizasyon problemi çok olduğundan 100 fps'yi görmemiz çok zorken bir de QHD ekran ile aldığımız bu düşük fpsyi 30-40 fps arasında düşürmek ne kadar mantıklı? Rog strix ile 100 fps aldığın bir oyundan Omen ile 65 fps civarlarında bir fps alıyorsun.
Daha kotu donanima daha fazla para vermek ne kadar mantikli peki?

Daha kotu donanima daha fazla para vermek ne kadar mantikli peki?

İki laptopun da donanımları hemen hemen aynı, işlemci ve ekran farklılıları dışında, Asus'un coil whine problemlerinden bahsediyorsanız o iş tamamen şans işi malesef, geçtiğimiz hafta omen 17 rtx 4060 satın aldım gpn'den , sol hoparlörü patlak olarak geldi iade ettim mesela,

İki laptopun da donanımları hemen hemen aynı, işlemci ve ekran farklılıları dışında, ASUS'un coil whine problemlerinden bahsediyorsanız o iş tamamen şans işi maalesef, geçtiğimiz hafta Omen 17 RTX 4060 satın aldım GPN'den, sol hoparlörü patlak olarak geldi iade ettim mesela,

Sol hoparlorun patlak olmasi hiçbir manaya gelmiyor aslinda bu Aplle ile de olabilir Lenovo ile de. Benim anlamadigim ortada QHD monitor varken neden daha kotu olan Full HD'yi sectiginiz.

Sol hoparlorun patlak olmasi hiçbir manaya gelmiyor aslinda bu Aplle ile de olabilir Lenovo ile de. Benim anlamadigim ortada QHD monitor varken neden daha kotu olan Full HD'yi sectiginiz.
Açıkladım aslında bunu iki önceki yanıtımda, QHD ile FHD arasında 30 ila 50 arasında fps farkı var. bu büyük bir rakam, sebebi bu. Rtx 4080 altındaki kartlar QHD için yeterli değil bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı