HP Omen 17 4070 vs ROG STRIX G16 4070

Cozunurlugu dusuremiyor musun ki? DLSS yok mu? 1080P'de acarsan iyice bulanacak goruntu?
Çözünürlüğü düşürürsen bulanık oluyor sorun orda evet, Dlss açsanda düşen fps farkı her zaman var, 1-2 sene QHD olarak götürür belki Rtx 4070, ama ondan sonra çabuk eskiyeceğini düşünüyorum, yeni nesil oyunlar çok iddalı çünkü

Peki 1080P 1600P'den zaten daha bulanik degil mi?
Siz çözünürlük farkından bahsediyorsunuz, evet 1080p 1440p’ye göre daha az çözünürlük veriyor fakat bu benim bahsettiğim bulanıklık değil, 1440p ekranı ayarlardan 1080p’ye çevirip oyun oynadığınızda oyundaki nesnelerde bozulmalar, bulanıklaşmalar oluyor, bu kısa videodaki gibi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz çözünürlük farkından bahsediyorsunuz, evet 1080p 1440P'ye göre daha az çözünürlük veriyor fakat bu benim bahsettiğim bulanıklık değil, 1440p ekranı ayarlardan 1080P'ye çevirip oyun oynadığınızda oyundaki nesnelerde bozulmalar, bulanıklaşmalar oluyor, bu kısa videodaki gibi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oynadigin oyun zaten bulanik gorunuyorsa 1080P'de daha bulanik gorunuyor monitorun 1080p olsa bile. Eger bulanik degilse 1600P'den 1080P'ye dusurunce kesinlikle bulaniklik olmuyor.

Oynadigin oyun zaten bulanik gorunuyorsa 1080P'de daha bulanik gorunuyor monitorun 1080p olsa bile. Eger bulanik degilse 1600P'den 1080P'ye dusurunce kesinlikle bulaniklik olmuyor.
Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu, internetteki bütün makalelerde çözünürlük düşürmenin “downscaling” bulanıklık yarattığı, görüntünün aslında olduğundan 2-3 cm farklı yerde gözükmesi gibi problemlerden bahsediliyor, özellikle fps oyunu oynuyorsanız karşınızdaki rakibi kolay kolay vuramazsınız bu problemden dolayı. Downscaling problems diye aratarak düzinelerce makaleye ulaşabilirsiniz internette

Son düzenleme:
Neye dayanarak söylüyorsunuz bunu, internetteki bütün makalelerde çözünürlük düşürmenin “downscaling” bulanıklık yarattığı, görüntünün aslında olduğundan 2-3 cm farklı yerde gözükmesi gibi problemlerden bahsediliyor, özellikle fps oyunu oynuyorsanız karşınızdaki rakibi kolay kolay vuramazsınız bu problemden dolayı. Downscaling problems diye aratarak düzinelerce makaleye ulaşabilirsiniz internette
1600P ekran kullaniyor olabilir miyim? Downscaling cozurluk dusurmeye denmiyor bu arada.

1600P ekran kullaniyor olabilir miyim? Downscaling cozurluk dusurmeye denmiyor bu arada.
Şimdi anladım neyden bahsettiğinizi, siz oyun ayarlarından çözünürlük düşürmekten bahsediyorsunuz, benim bahsettiğim monitör ayarlarından çözünürlük düşürmek yani downscaling yapmak. Downscaling ile ilgiliydi benim yazdıklarım.

Şimdi anladım neyden bahsettiğinizi, siz oyun ayarlarından çözünürlük düşürmekten bahsediyorsunuz, benim bahsettiğim monitör ayarlarından çözünürlük düşürmek yani downscaling yapmak. Downscaling ile ilgiliydi benim yazdıklarım.
Downscaling degil o cozunurluk dusurme.

Monitorun cozunurlugunu neden dusureceksin ki?

Anlatmaya calistigim su yani, monitorun cozunurlugunu degistirmek ile oyunun cozunurlugunu degistirmek arasinda bir fark yok ikiside ayni seyi yapiyor. Tabi oyun fullscreen modunda olacak.

Son düzenleme:
Downscaling degil o cozunurluk dusurme.

Monitorun cozunurlugunu neden dusureceksin ki?

Anlatmaya calistigim su yani, monitorun cozunurlugunu degistirmek ile oyunun cozunurlugunu degistirmek arasinda bir fark yok ikiside ayni seyi yapiyor. Tabi oyun fullscreen modunda olacak.
Downscaling nedir, bunca zamandır yanlış mı biliyormuşum acaba

Downscaling nedir, bunca zamandır yanlış mı biliyormuşum acaba
Ona ben de emin degilim ama bahsettigin sey basitce cozunurluk dusurmek iste, belki downscaling es anlamlisidir.

Downscaling a display refers to displaying an image with a higher resolution on a decreased resolution screen. In this case, downscaling a 4K monitor to 1440p means that the monitor will display an image with a resolution of 2560×1440 pixels instead of 3840×2160 pixels.

Yani 4K cozunurlukteki bir imaji 1440P de izlemek downscaling demekmis.

Yeni konular

Geri
Yukarı