HP Omen 17-CK0004NT alınır mı?

İletişime bile geçmedim hpyle daha da. Aldıktan bir müddet sonra fps drop yaşadığımı farkettim. Git gide artıyor gibi hissediyorum ben de. Direkt donuyor yarım saniye felan bende. Başlarda(ilk 15 gün) ya ben hissetmedim ya da yoktu. Şimdi lol de fps drop 😃
Bende de oyunu belli süreden sonra donma oluyordu. Fps düşme yoktu.

Merhaba. Çok yakın zamanda sağlam bir oyuncu laptopu alacağım. Oyun oynamanın yanında aynı zamanda oyun geliştirmekle uğraşan ve dijital oyun tasarımı okuyan birisiyim. Uzun süredir araştırmalar yapıyor, makaleler okuyor ve videolar izliyorum. Bunların sonucunda başlıkta da göreceğiniz HP Omen 17-CK0004NT laptopu almaya karar verdim. 3070 ekran kartı 140Watt'ta çalışıyor, bataryası 330watt, soğutması iyi, Gaming Hub gibi güzel bir yazılımı var vs... Sizden isteğim şu ki kullanan birileri varsa deneyimlerinden bahsederse, sorun yaşadığı durumlar varsa, üründe ölü piksel gibi sıkıntılar yaşadı mı vs. anlatırsa çok sevinirim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

6 yıldır HP Omen kullanan birisi olarak size kısaca bazı bilgileri paylaşmak isterim.

Eksileri
  1. Servisden yedek parça satın almak isterseniz alamaya ya da temin edemeyebiliyorlar. (ben kendi laptopum için yedek şarj aleti almak istediğimde bu sorunlar ile karşılaştım ve alamadım.
  2. Windows 11 ile çok uyumsuz bir donanıma sahip nasıl diye sorarsanız Windows 11 yüklediğinizde Word Excel gibi işlemlerde bile işlemci ve ekran kartı fanlarının çalıştığını göreceksiniz.
  3. Pili Windows10 da biraz daha iyi ama 1 saat anca dayanıyor Windows 11 de çok daha hızlı bitiyor.
  4. New World gibi optimizasyon sorunlu oyunlarda bildiğiniz alev gibi yanıyor ben kendi bilgisayarımda oynayamadığım için oyunu iade ettim.( gerçi bu madde oyun kaynaklı olduğunu düşünüyorum).
  5. Acayip derecede taşıması çanta bulması zor ağırlık deseniz çanta şarj aleti falan derken taş gibi oluyor.
  6. Şarj aleti yeni seri olmasına rağmen bayağı büyük.
  7. Parçaları o kadar pahalı ve bulunması zor oluyor.
  8. HP'nin kendi ilgilenmiyor olması.(penta teknoloji ile servis iş birliği var)
Artıları
  1. Çift SSD girişi olması.
  2. Her yönden kalite malzeme kullanılmış olması.
  3. SSD ve HDD yükseltme işleminde garantinin bozulmaması.
  4. 144 Hz mönitörü olması.
  5. Mönitörün nit değerinin bayağı yüksek olması.
  6. Parçaların uzun ömürlü olması.

6 yıldır HP Omen kullanan birisi olarak size kısaca bazı bilgileri paylaşmak isterim.

Eksileri
  1. Servisden yedek parça satın almak isterseniz alamaya ya da temin edemeyebiliyorlar. (ben kendi laptopum için yedek şarj aleti almak istediğimde bu sorunlar ile karşılaştım ve alamadım.
  2. Windows 11 ile çok uyumsuz bir donanıma sahip nasıl diye sorarsanız Windows 11 yüklediğinizde Word Excel gibi işlemlerde bile işlemci ve ekran kartı fanlarının çalıştığını göreceksiniz.
  3. Pili Windows10 da biraz daha iyi ama 1 saat anca dayanıyor Windows 11 de çok daha hızlı bitiyor.
  4. New World gibi optimizasyon sorunlu oyunlarda bildiğiniz alev gibi yanıyor ben kendi bilgisayarımda oynayamadığım için oyunu iade ettim.( gerçi bu madde oyun kaynaklı olduğunu düşünüyorum).
  5. Acayip derecede taşıması çanta bulması zor ağırlık deseniz çanta şarj aleti falan derken taş gibi oluyor.
Artıları
Hp Omen'in hangi modelini kullandığını sorabilir miyim?

Eksileri.
Artıları.

Şarj süresi bende 4 saat gidiyor eğer şarjda oynuyorsanız 1 saat gidiyor olmasın.

CK0007NT.
Aynı şekilde arkadaşımda Omen 15 var onunki de 4 saat gidiyor.
Hatta daha iyi pil seçeneğinden pil tasarrufuna alırsan 5 saati zorlayabilirsin.
Bendeki model gitmiyor gerçekten.
Omen By HP 17-CB1008NT
Hp Omen'in hangi modelini kullandığını sorabilir miyim?
Omen By HP 17-CB1008NT

Omen By HP 17-CB1008NT

Omen By HP 17-CB1008NT
Kanka sendeki model oldukça eski bir model daha önce bakmıştım hatta ondaki sorunlar konusunda haklısın ama hp omen ck modellerinde soğutma problemini çoğunlukla kaldırdı diye biliyorum, windows 11 kuranları gördüm ve sorunsuz çalışıyor. Senin bilgisayar eski bir model oldupu için bu sorunları çıkartıyor olabilir

Kanka sendeki model oldukça eski bir model daha önce bakmıştım hatta ondaki sorunlar konusunda haklısın ama HP Omen ck modellerinde soğutma problemini çoğunlukla kaldırdı diye biliyorum, Windows 11 kuranları gördüm ve sorunsuz çalışıyor. Senin bilgisayar eski bir model oldupu için bu sorunları çıkartıyor olabilir

Bende zaten bendeki modelin sorunlarını yazdım ama garanti ve servis olayı gerçekten kötü.

Geri
Yukarı